Reklama

Reklama

Podstawówka przy Jaracza bardziej dostępna dla niepełnosprawnych uczniów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podstawówka przy Jaracza bardziej dostępna dla niepełnosprawnych uczniów  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwają prace modernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46. W placówce powstaną udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów: zielony ogród, plenerowa siłownia, sala rehabilitacji ruchowej i szatnia przystosowaną do ich potrzeb. 

Reklama

Do Szkoły Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46 uczęszczają także uczniowie z niepełnosprawnościami. Władze miasta, korzystając z możliwości jakie daje Program Edukacji Ogólnej, postanowiły przystosować placówkę do wymagań dzieci niepełnosprawnych. Dzięki pracom modernizacyjnym do ich dyspozycji będzie m.in. ogród, siłownia, sala rehabilitacji i specjalna szatnia.

!reklama!

Umowa została podpisana 31 grudnia 2019 roku, a prace remontowa trwają od stycznia 2020.

- Od stycznia tego roku trwa remont, dzięki któremu w szkole pojawi się szereg udogodnień dla niepełnosprawnych uczniów. Na poziomie piwnic powstaje sala do rehabilitacji ruchowej, pomieszczenia higieniczno-sanitarne oraz szatnia zostaną wyposażone, tak aby każdy uczeń mógł z nich korzystać – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

O tym, jak ważny dla społeczności szkoły jest realizowany program modernizacyjny mówiła również jej dyrektor.

- Ten remont to spełnienie moich marzeń. Dzięki niemu, nie tylko poprawią się standardy wewnątrz budynku, ale zmieni się otoczenie szkoły. Uczniowie od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z siłowni plenerowej czy zielonego ogródka dydaktycznego – dodaje Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi

W tej chwili trwają prace wewnątrz budynku. Z nadejściem wiosny prace przeniosą się na zewnątrz.

- Obecnie trwają prace na klatce schodowej, w piwnicach oraz łazienkach. Montowana jest podłoga antypoślizgowa. Wiosną zaczną się prace na zewnątrz budynku, zamontujemy pochylnię przed wejściem do szkoły oraz wymienimy nawierzchnię boczną drogi do szkoły od strony ulicy POW na kostkę betonową - dodaje Sylwester Lewandowski, firma PESTIM sp. z o.o.

Wartość realizacji inwestycji to 1 294 993,20 zł. Termin zakończenia inwestycji październik 2020 r. Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy