Nadchodzące wybory samorządowe to także czas podsumowań i rozliczeń zwłaszcza dla Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi od 2010 roku.
Prezydent Łodzi podsumowała swoją kadencję
Przez ostatnie trzy kadencje pojawiły się nowe inwestycje, nie zawsze jednak wszystkie wywoływały pozytywny odbiór. Na podsumowaniu swojej kadencji, które zorganizowano 29 marca, stwierdziła, że to, co udało się zmienić, łodzian się po prostu należało.
- Przez ostatnie 13 lat wspólnie zmieniamy Łódź. Zmiany, które były konieczne dla Łodzi, zmiany, które się dokonywały przez ostatnie lata to przede wszystkim dla mnie najważniejsze te połączone z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Te wszystkie zmiany przeprowadzali łodzianie, nie bali się zabierać głosu w ważnych sprawach i współdecydować z nami. Nie jestem tu po to, żeby przypinać sobie ordery, te zmiany łodzianom zwyczajnie były potrzebne i one były należne. Chcę podziękować i przypomnieć o tych zmianach, które nie zadziałałyby się bez łodzian
- mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Aby przypomnieć zmiany, które nastąpiły w ostatnich latach przygotowano w sztabie Koalicji Obywatelskiej przy ul. Piotrkowskiej specjalną wystawę. Znalazły się na niej głównie żółte kartki, na których wypisano wiele inwestycji, miejsc oraz wydarzeń.
Hanna Zdanowska zapewnia: "Moim zobowiązaniem jest Łódź bez żadnej dziurawej ulicy"
Jak mówi Hanna Zdanowska, w swojej kolejnej kadencji chciałaby m.in. dokończyć inwestycje w transport publiczny. Co jeszcze?
- Najważniejsze dla mnie jest budownictwo komunalne i to nowe i to stare, i tu liczymy, że będziemy mieli duże wsparcie ze strony władz centralnych, bo faktycznie potrzebujemy tego wsparcia. To, co dla mnie jest ważne, to także postawienie komunikacji, czyli dokończenie największych remontów i torowisk, ale również spowodowanie, żeby nie było w Łodzi żadnej już dziurawej ulicy - to jest moje zobowiązanie. Z rzeczy dla mnie ważnych to także kwestia ekologii, czyli wszystko, co związane z zieloną energią, fotowoltaika, zazielenianie miasta, tworzenie jak największych przestrzeni zielonych i w centrum miasta i poza oraz oczywiście renaturalizacja, którą już zapowiedziałam, bo to jest też bardzo ważny komponent ochładzania miasta
- dodaje.
Mijająca, już trzecia, kadencja to także okazja, aby spytać w temacie łódzkiej komunikacji miejskiej o zapowiedzi z 2014. Rok później, w 2015 komunikacja miejska w Łodzi miała być jedną z najlepszych w kraju.
Łódzka komunikacja miejska jedna z najlepszych w Polsce?
Jak prezydent Łodzi ocenia funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Łodzi bardzo źle, a obietnicę o lepszym transporcie w Łodzi, który miał być od 2015 roku tłumaczy:
- Same remonty torowisk niestety nic nie dały. Wtedy próbowaliśmy jeszcze się ratować do czasu, aż przyprowadzimy konieczne inwestycyjne nakłady. Takie jak np. Północna, Legionów, Śmigłego-Rydza aż do Broniewskiego, a przed nami także Rzgowska i Aleksandrowska. To są wszystkie te inwestycje, bez których te tramwaje bezproblemowo nie będą, że tak powiem, przepływały przez miasto, zamiast co chwilę gdzieś na awariach utykać i to jest podstawa
- podkreśla.
Prezydent podkreśliła, że nadszedł czas inwestycji, a nie jedynie remontów. W temacie zmian w łódzkim transporcie publicznym wskazano na 113 niskopodłogowych tramwajów, 412 niskopodłogowych autobusów, 12,8 miliardów złotych na inwestycje, 2,47 miliardów złotych na inwestycje drogowe oraz przebudowę zajezdni Chocianowice.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.