Reklama

Reklama

Podziel się książką z seniorem!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podziel się książką z seniorem! - to akcja społeczna, któa promuje dostęp do kultury dla osób zagrożonych koronawirusem.

Cenna pomoc dla seniorów

Księgarnia internetowa Gandalf.com.pl we współpracy z Urzędem Miasta
Łodzi oraz publicznymi instytucjami zdrowia i kultury ruszyła 19 marca 2020 r. z akcją pomocy seniorom.

!reklama!

Wiele starszych osób na co dzień jest wykluczonych z obiegu kultury czy to ze względów zdrowotnych, czy ekonomicznych. Jednak dziś, w czasie mobilizacji społecznej związanej z koronawirusem, problem uległ znacznemu nasileniu. Gandalf wraz z partnerami odpowiada na ten kryzys i pomaga seniorom!

Mgłoby się wydawać, że dostęp do kultury i rozrywki nie jest priorytetową potrzebą. Nie neleży jednak sprawy lekceważyć. Kultura to nie jakaś fanaberia dla znudzonych, ale działalność, która niesie pocieszenie, spokój ducha i komfort psychiczny. Wielu seniorów nie wymaga przecież hospitalizacji i funkcjonuje samodzielnie. A jednak – ze względów bezpieczeństwa – ta samodzielność jest często ograniczona tylko do własnych czterech ścian. Trudna sytuacja kwarantanny, czy też ograniczonej swobody poruszania się ze względów bezpieczeństwa, wpływa również na dobrostan psychiczny.

Czasem poważne sprawy znajdują proste rozwiązanie! Wierzymy, że dobra książka może być jedną z odpowiedzi na chwile niepewności, przeżywane przez starszych członków naszego społeczeństwa. Dlatego księgarnia Gandalf.com.pl nawiązała współpracę partnerską z Urzędem Miasta Łodzi oraz publicznymi instytucjami zdrowia i kultury. Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora „Bałuty” w Łodzi oraz Poleski Ośrodek Sztuki pomogą dostarczyć potrzebującym literaturę. Gandalf.com.pl z kolei udostępnia platformę online do dobroczynnego przekazywania książek seniorom, a także własną przestrzeń magazynową oraz zaangażowanie pracowników.

Teraz nawet x2!

Dzięki wspólnym działaniom użytkownicy mogą przekazywać książki potrzebującym. Ale to przecież nie wszystko! W szczególnym czasie społecznej moblizacji, Gandalf zobowiązuje się też do podwojenia liczby książek przekazanych w ramach akcji. Każda zakupiona w ramach akcji książka zostanie dzięki temu przekazana już nie w jednym, ale w dwóch egzemplarzach! Wspólnym wysiłkiem: firmy i użytkowników – chcą nieść pomoc! To bardzo cenna inicjatywa.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć pod adresami: adresami: https://www.gandalf.com.pl/opis-
promocji/dlaseniorow/ oraz https://www.gandalf.com.pl/dlaseniorow/


Źródło: Gandalf.com.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy