Reklama

Pojawią się utrudnienia w funkcjonowaniu dworca PKS. Jakie zmiany go czekają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pojawią się utrudnienia w funkcjonowaniu dworca PKS. Jakie zmiany go czekają? - Zdjęcie główne

Pojawią się utrudnienia w funkcjonowaniu dworca PKS. Jakie zmiany go czekają? (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ze względu na przebudowę infrastruktury kolejowej Łodzi Kaliskiej podróżni korzystający z dworca PKS musą przygotować się na zmiany w działaniu zajezdni autobusowej.

W planach PKP jest poprawa integracji dworca Łódź Kaliska oraz sąsiadującego z nim dworca autobusowego.

!reklama!

Docelowo wszystkie zmiany mają polepszyć komunikacje między węzłem kolejowym i autobusowmy i ułatwić przesiadkę między środkami transportu. Przyczyni się do tego nowe przejście podziemne, prowadzące wprost na dworzec PKS.

Co ciekawe nie będzie to nowy tunel. Infrastruktura już istnieje – przejście zostało wybudowane w latach 90., lecz nigdy nie zostało dokończone, a co za tym idzie otwarte.

Zarządcy dworca twierdzą, że niedługo, po otwarciu tunelu średnicowego rola Łodzi Kaliskiej znacznie wzrośnie. Biorąc to pod uwagę, dobre skomunikowanie dworca kolejowego i autobusowego może okazać się istotną kwestią.

Co może dziwić, jak do tej pory PKP nie rozpoczęło jeszcze rozmów dotyczących kształtu modernizacji dworca autobusowego z jego właścicielem, czyli łódzkim PKS. Pasażerowie mogą jednak przygotować się na zmiany w funkcjonowaniu dworca autobusowego w trakcie remontu.  

– Na dzień dzisiejszy konsultacje, jakie były prowadzone z PKP, dotyczyły tylko występowania utrudnień podczas remontu i ich ograniczenia w funkcjonowaniu Dworca PKS Łódź Kaliska – powiedział wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łodzi Marek Wiśniewski.

Źródło: transport-publiczny.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy