Reklama

Reklama

Pojazdy autonomiczne i sztuczna inteligencja a prawo i etyka? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pojazdy autonomiczne i sztuczna inteligencja a prawo i etyka? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Prawne i technologiczne aspekty pojazdów autonomicznych” - nad takim zagadnieniem pochylił się interdyscyplinarny zespół studentów prawa i informatyki – uczestników Kliniki Prawa Technologii Przyszłości na Uniwersytecie Łódzkim.

Reklama

Klinika Prawa Technologii Przyszłości jest częścią większego projektu pod nazwą TechLawClinics, finansowanego w ramach programu Erasmus +.
Studenci, pod kierownictwem prof. UŁ dr hab. Moniki Namysłowskiej, badają problemy ze styku prawa i nowoczesnych technologii.

Użycie pojazdów autonomicznych w Polsce

We wtorek, 7 stycznia, w murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się wykład poświęcony w całości zagadnieniom związanym z użyciem pojazdów autonomicznych w Polsce, a w szczególności z podstawami prawnymi funkcjonowania tych pojazdów, kwestiami odpowiedzialności cywilnej i karnej oraz problemom technologiczno-informatycznym.

Na koniec spotkania słuchacze zgłaszali swoje liczne wątpliwości, z czego najwięcej kontrowersji budziła kwestia bezpieczeństwa na drodze oraz dylematy moralno-etyczne w związku z rozwijającą się sztuczną inteligencją i koniecznością jej zastosowania w przypadku pojazdów autonomicznych.

Rozmowa o aspektach prawnych technologii przyszłości

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Katarzyną Baranowska, Piotrem Mizerskim i Rafałem Walczakiem – członkami Kliniki Prawa Technologii Przyszłości, nagranego tuż po zakończeniu wykładu. Warto dodać, że Klinika Prawa Technologii Przyszłości działająca na WPiA UŁ bierze udział w międzynarodowym projekcie, w który zaangażowanych jest – łącznie z Uniwersytetem Łódzkim - 5 europejskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Katolicki w Lyonie (Francja),  Piemonte Orientale (Włochy) oraz holenderska uczelnia z Nijmegen.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy