Klinika Prawa Technologii Przyszłości jest częścią większego projektu pod nazwą TechLawClinics, finansowanego w ramach programu Erasmus +.
Studenci, pod kierownictwem prof. UŁ dr hab. Moniki Namysłowskiej, badają problemy ze styku prawa i nowoczesnych technologii.
Użycie pojazdów autonomicznych w Polsce
We wtorek, 7 stycznia, w murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się wykład poświęcony w całości zagadnieniom związanym z użyciem pojazdów autonomicznych w Polsce, a w szczególności z podstawami prawnymi funkcjonowania tych pojazdów, kwestiami odpowiedzialności cywilnej i karnej oraz problemom technologiczno-informatycznym.Na koniec spotkania słuchacze zgłaszali swoje liczne wątpliwości, z czego najwięcej kontrowersji budziła kwestia bezpieczeństwa na drodze oraz dylematy moralno-etyczne w związku z rozwijającą się sztuczną inteligencją i koniecznością jej zastosowania w przypadku pojazdów autonomicznych.
Rozmowa o aspektach prawnych technologii przyszłości
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Katarzyną Baranowska, Piotrem Mizerskim i Rafałem Walczakiem – członkami Kliniki Prawa Technologii Przyszłości, nagranego tuż po zakończeniu wykładu. Warto dodać, że Klinika Prawa Technologii Przyszłości działająca na WPiA UŁ bierze udział w międzynarodowym projekcie, w który zaangażowanych jest – łącznie z Uniwersytetem Łódzkim - 5 europejskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Katolicki w Lyonie (Francja), Piemonte Orientale (Włochy) oraz holenderska uczelnia z Nijmegen.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.