Reklama

Reklama

Policja Łódź. Ten budynek zmieni się nie do poznania. Wystartował remont Komendy Miejskiej Policji w Łodzi [zdjęcia, wizualizacje]

Opublikowano: śr, 28 lip 2021 14:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policja Łódź. Zmieni się wszystko, zarówno elewacja, jak i wnętrza. Rozpoczęła się generalna przebudowa siedziby Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. To inwestycja warta grube miliony złotych.

Policja Łódź. To będą obiekty na miarę XXI wieku

Modernizacji poddawane są dwa budynki: siedziba główna przy Sienkiewicza, a także obiekt przy Tuwima.

!reklama!

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że w 2022 będziemy mieć siedzibę Komendy Policji na miarę XXI wieku - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Nowoczesną i funkcjonalną. Budynki przy Sienkiewicza i Tuwima zostaną gruntownie wyremontowane. Odnowione zostaną elewacje budynków, a wnętrza będą przebudowane. Zyskamy nie tylko odnowione biura, recepcję, portiernię, ale i kompleksowo wyposażoną salę gimnastyczną. Budynki zostaną również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przed remontem stan budynków pozostawiał wiele do życzenia. Niektóre pomieszczenia były zagrzybione. Zakres prac w obu budynkach obejmuje odnowienie elewacji, przebudowę pomieszczeń, wymianę izolacji pionowej i poziomej ścian piwnic, zbicie tynków wewnętrznych, wykonanie zabiegów odgrzybiających, osuszenie ścian i odtworzenie zapraw tynkarskich, usunięcie istniejących spękań i zarysowań, wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachu i obróbek blacharskich.

Polecamy: Rewitalizacja w Łodzi. Budynek Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zmieni się nie do poznania! [wideo]
Ponadto – wykonanie modernizacji zewnętrznych kominów, naprawę tynków zewnętrznych, wymianę lastrykowych okładzin schodów, naprawę lub wymianę warstw posadzkowych, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, węzła cieplnego, systemu wentylacji i systemu zasilenia i oświetlenia obiektu, montaż dwóch wind oraz modernizację sieci teletechnicznych, serwerowni, systemu sygnalizacji włamania, systemu monitoringu, systemu kontroli dostępu, systemu przeciwpożarowego.

– Poważnym wyzwaniem, związanym z tym remontem, było wyprowadzenie dużej liczby funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z obu remontowanych budynków, bez uszczerbku dla naszej codziennej służby – mówi mł. insp. Dariusz Dziurka, komendant miejski Policji w Łodzi. - W tej chwili trwają już prace wyburzeniowe wewnątrz budynków. Dziękuję miastu za współpracę i cieszę się, że budynek Komendy Miejskiej Policji w Łodzi będzie wyglądał tak pięknie, jak pozostałe rewitalizowane obiekty w centrum miasta.

Wartość inwestycji w budynku przy ul. Sienkiewicza 28/30 to 26,95 mln zł, a przy ul. Tuwima 12 – 16,42 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.