Reklama

Reklama

Politycy Lewicy ostro o oświadczeniu Episkopatu w sprawie szczepień: „Episkopat chce być świętszy od papieża” [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Politycy Lewicy ostro o oświadczeniu Episkopatu w sprawie szczepień: „Episkopat chce być świętszy od papieża” [wideo] - Zdjęcie główne

Politycy Lewicy ostro o oświadczeniu Episkopatu w sprawie szczepień. Mają rację (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak informowaliśmy na TuŁódź.pl, Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych odradza wiernym szczepionki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. W odpowiedzi na to stanowisko, głos zabrali łódzcy przedstawiciele Lewicy, którzy skrytykowali oświadczenie wydane przez KEP.

Reklama

Sprzeciw KEP w sprawie szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson

Przypomnijmy, że bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych zauważył, że w przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. 

!reklama!

- Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny – napisał.

Bp Wróbel zaznaczył jednak, że stanowisko to nie wyklucza możliwości skorzystania z obu tych szczepionek. 

- Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej – podkreślił w dokumencie. 

Dodał, że konieczne jest jednak zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec aborcji.

Polecamy: Pozamykane restauracje, kina i siłownie. Gdzie można skorzystać z Karty Łodzianina?

Przedstawiciele Lewicy w Łodzi krytykują stanowisko Episkopatu

Po opublikowaniu stanowiska przez KEP, w sieci wybuchła wielka dyskusja na temat jego zasadności. Głos zabrali także przedstawiciele Lewicy w Łodzi, który skrytykowali Episkopat.

- Zastanawiamy się, jaki jest cel działania Episkopatu. Czy Episkopat chce cały czas wzmacniać wirusa i doprowadzać do tego, by zachorowalność i śmiertelność Polaków była wysoka? - pyta Grzegorz Majewski - Sekretarz Łódzkiej Rady Wojewódzkiej Lewicy.

- Po raz kolejny Episkopat odkrywa Amerykę w konserwach - dodaje Majewski, który wyjaśnia, że także szczepionki powszechnie stosowane m.in. przeciwko wściekliźnie czy różyczce używa się linii komórek ludzkich. 

Grzegorz Majewski z Lewicy: „Episkopat chce być świętszy od papieża”

Podczas konferencji prasowej przedstawiciel Lewicy w Łodzi przypomniał, że w grudniu ubiegłego roku Kongregacja Nauki Wiary wydała notę zaakceptowaną przez papieża Franciszka, która w czasie pandemii pozwala na korzystanie ze szczepionek wyprodukowanych przy użyciu linii komórkowych, pozyskanych w wyniku aborcji w latach 60.

- Po raz kolejny Episkopat chce być świętszy od papieża. My patrzymy na to z zażenowaniem - podkreśla Majewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy