Reklama

Pomnik Piłsudskiego zniknie sprzed ŁDK. Wszystko za sprawą budowy tunelu średnicowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Pomnik Piłsudskiego zniknie sprzed ŁDK. Wszystko za sprawą budowy tunelu średnicowego  - Zdjęcie główne

Pomnik marszałka Piłsudskiego zmieni miejsce | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomnik marszałka Piłsudskiego stoi przed Łódzkim Domem Kultury od 1997 roku. Urząd Miasta Łodzi poinformował, że rzeźba musi zostać przeniesiona. Zmiana jego lokalizacji ma związek z budową tunelu średnicowego.

Rzeźba Piłsudskiego przed Łódzkim Domem Kultury zostanie przestawiona  

Trwa budowa tunelu średnicowego pod Łodzią. Miasto poinformowało, że w związku z prowadzonymi pracami w rejonie Nowego Centrum Łodzi, konieczne jest przestawienie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego sprzed budynku Łódzkiego Domu Kultury. Na jego miejscu stanie komora techniczna, która posłuży wydobyciu drążącej tunel tarczy Faustyny. 

Przeprowadzką pomnika zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, firma będąca liderem konsorcjum budującego tunel pod Łodzią dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która poszukuje już podwykonawcy tej delikatnej operacji. 

– Firma zapewnia, iż ma doświadczenia w podobnych pracach, bo przestawiała już kiedyś pomnik w trakcie inwestycji realizowanej w Warszawie – mówi Stanisław Świerkowski, prezes Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego, który w charakterze gościa uczestniczył w rozmowach z przedstawicielami miasta na temat szczegółów demontażu figury.

Operacja odbędzie się z udziałem dźwigu, który przeniesie monument. Dwutonowa rzeźba zostanie ulokowana bliżej dworca Fabrycznego i budynków Bramy Miasta. Stanie przy skrzyżowaniu ul. Traugutta i Kilińskiego

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi, przygotowania do budowy komory rozpoczęły się już w lutym. Ogrodzono plac wokół ŁDK, część drzew w miejscu robót została przesadzona, a pozostałe zostały wycięte. 

Pomnik Józefa Piłsudskiego stanął przed ŁDK w 1997 roku. Do wzniesienia go doprowadził Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, założony w 1981 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy