Reklama

Reklama

Ponad milion maseczek od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Zostały zamówione u lokalnych przedsiębiorców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad milion maseczek od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Zostały zamówione u lokalnych przedsiębiorców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad milion sto tysięcy maseczek trafiło do mieszkańców Łódzkiego w ramach akcji przeprowadzonej przez samorząd województwa.

Reklama

Akcja ,,Milion maseczek dla mieszkańców województwa łódzkiego” rozpoczęła się 16 kwietnia.

!reklama! 

- W dniu, w którym polski rząd ogłosił konieczność zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, podjąłem decyzją o rozpoczęciu akcji uszycia maseczek dla mieszkańców województwa - powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Mieszkańcom regionu przekazaliśmy dokładnie 1 124 170 sztuk maseczek wielokrotnego użytku. Ostatnia transza bezpłatnych maseczek jest w tej chwili dystrybuowana na terenie województwa.

Samorząd województwa wydał na ten cel 3 mln 993 tys. 671 zł. Zakup został zrealizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Maseczki, w pięciu transzach zostały zamówione u lokalnych przedsiębiorców. Urząd marszałkowski podjął współpracę ze 158 firmami, głównie mikro i małymi.

- W marcu i w kwietniu wszystkie nasze zlecenia zostały wstrzymane, a dzięki ofercie Urzędu Marszałkowskiego mogliśmy dalej prowadzić naszą działalność. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tym, że mieszkańcy regionu noszą uszyte przez nas maseczki - powiedziała Anna Matuszewska-Wrona, przedsiębiorca, której firma była zaangażowana w szycie maseczek. Firma dzięki temu zamówieniu nie zredukowała zatrudnienia.

Od samego początku działania samorządu województwa w walce z COVID-19 wspierały Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze rozdysponowali ponad 500 tys. maseczek.

W akcję szycia maseczek dla mieszkańców województwa włączyły się także podmioty ekonomii społecznej. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi miało zabezpieczone 100 tys. zł na organizację Łódzkich Targów Ekonomii Społecznej. Wydarzenie w związku z epidemią nie odbyło się, więc pieniądze zostały przeznaczone na wykonanie środków ochrony osobistej. Za przeznaczoną kwotę uszytych zostało 16 666 maseczek.

Jeden z podmiotów Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie, uszyło ponad 10 000 sztuk maseczek.

-  Zlecenie uszycia maseczek to dla nas znacząca sprawa - mówi Henryka Sokołowska, wiceprezes stowarzyszenia. - Poczuliśmy się niezwykle ważni i potrzebni. Ten trudny czas, w jakim wszyscy jesteśmy, staje się bardziej łagodny, kiedy wszyscy staramy się sobie nawzajem pomagać. Czekając na uruchomienie zajęć, daliśmy nadzieje sobie, ale również naszym beneficjentom, osobom z niepełnosprawnością. Pozyskane w ten sposób środki finansowe możemy przeznaczyć na dofinansowanie zakupu samochodu, który jest nam potrzebny.

Drugi podmiot, Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących Pomocy „Razem” z siedzibą w Skrzynnie w pow. wieluńskim, uszyło 6 666 sztuk maseczek.
Ilości uszytych maseczek dostosowane zostały do możliwości przerobowych danych stowarzyszeń.

Maseczki zostaną przekazane do Chorągwi Łódzkiej im. Aleksandra Kamińskiego Związku Harcerstwa Polskiego, za pośrednictwem której trafią bezpośrednio do osób najbardziej potrzebujących. W skład chorągwi wchodzą 23 hufce na terenie całego województwa.

Źródło: UMWŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy