Reklama

Reklama

Ponad sto placówek oświatowych w województwie łódzkim prowadzi naukę w trybie zdalnym i hybrydowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad sto placówek oświatowych w województwie łódzkim prowadzi naukę w trybie zdalnym i hybrydowym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W przypadku zdalnego nauczania problemem jest prowadzenie zajęć praktycznych i sportowych.

Reklama

Województwo łódzkie jest w czołówce w kraju z liczbą placówek, które przeszły na nauczanie zdalne. Każdego dnia w raportach koronawirusowych pojawiają się informacje o zakażeniach w szkołach i przedszkolach.

!reklama!

Jak wynika z wyliczeń Kuratorium Oświaty w Łodzi, że na 1648 placówek publicznych w naszym regionie 31 pracowało całkowicie zdalnie, zaś 62 hybrydowo. Z pełnej stacjonarności (za zgodą sanepidu) zrezygnowało 5,5 proc. ze wszystkich publicznych szkół czy przedszkoli. Zdalne nauczanie pozwala realizować program edukacyjny, ale równie ważna jest socjalizacja. Ograniczanie kontaktów wywołuje u uczniów wiele negatywnych skutków.

W szkołach młodzież jest zdyscyplinowana, ale po lekcjach widać rozprężenie - uczniowie gromadzą się w parkach, knajpkach i na domowych imprezach. Obserwujemy zwiększoną liczbę stanów lękowych, niepokoju, większej drażliwości u młodych ludzi - powiedziała Radiu Łódź dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej w Sieradzu Agnieszka Jasianek-Dobras. Poradnia była organizatorem zdalnej pomocy psychologicznej wspieranej przez warckie Centrum Psychiatryczne.

Jednymi z najbardziej zmartwionych obecną sytuacją są rodzice przyszłorocznych maturzystów. Według nich poziom matury 2021 może być bardzo niski. Przed wszystkimi teraz trudny okres. Trzeba wspierać młodych ludzi, żeby byli jak najlepiej przygotowani do egzaminów.

Źródło: Dziennik Łódzki, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy