Reklama

Reklama

Porozmawiajmy o COMPLIANCE - kto i kiedy powinien znać jego zasady? Prawo w biznesie [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Porozmawiajmy o COMPLIANCE - kto i kiedy powinien znać jego zasady? Prawo w biznesie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwsza z cyklu rozmów „Prawo w biznesie” poświęcona jest tematyce Compliance. W istniejącym gąszczu przepisów, zaleceń, norm oraz praktyk i wytycznych, bardzo często właścicielom firm lub osób nimi zarządzających mogą umknąć kwestie, które z punktu widzenia prowadzonego przedsiębiorstwa są bardzo istotne – aby uniknąć takich sytuacji z pomocą przychodzą właśnie usługi z sektora Compliance.

Reklama

„Compliance”, w największym skrócie, oznacza zgodność z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Obecnie nie ma jednolitej podstawy prawnej regulującej wszystkie zagadnienia, które wchodzą w zakres pojęcia Compliance. Dlatego ważne jest, by po pierwsze mieć świadomość, kto i w jakich obszarach działalności gospodarczej powinien przyjrzeć się temu tematowi. Ponieważ wszystkich przedsiębiorców obowiązuje zasada poszanowania przepisów prawa, wiedza na temat zasad Compliance jest dziś szczególnie istotna. 

Niestosowanie wymaganych, choć nie do końca wyraźnie określonych wymogów prawa dla przedsiębiorców może narazić ich na poważne konsekwencje, takie jak wszczęcie postępowań cywilnych, karnych, administracyjnych czy podatkowych. Konsekwencją negatywnych rozstrzygnięć takich postępowań mogą być sankcje finansowe, karne, jak również utrata reputacji czy dobrego wizerunku. 

W naszym studiu rozmawiamy z ekspertami kancelarii Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski, którzy w przystępny i uporządkowany sposób przeprowadzają nas krok po kroku przez najważniejsze kwestie związane z problematyką Compliance. Doradzają też, jak sobie radzić z tym zagadnieniem w różnych sytuacjach gospodarczych i jak optymalnie wdrożyć wymagane procedury. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy