Reklama

Reklama

Porozrzucane maseczki i rękawiczki realnym zagrożeniem. Gdzie je wyrzucać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Porozrzucane maseczki i rękawiczki realnym zagrożeniem. Gdzie je wyrzucać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Coraz częściej przed sklepami spożywczymi można zauważyć fruwające maseczki i rękawiczki ochronne. Jak informuje Urząd Miasta rozrzucanie ich po trawnikach i chodnikach stwarza realne zagrożenie.

Reklama

Łodzianie używają maseczek i rękawiczek na co dzień – podczas spacerów z psami, w drodze do pracy i sklepów. Zużyte środki ochronne należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane, czego często nie robią mieszkańcy naszego miasta.

!reklama!

Osoby, które przebywają w kwarantannie używające rękawiczek i maseczek muszą umieścić je w foliowym worku, który należy szczelnie zamknąć i dopiero wtedy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Odpady komunalne od osób przebywających w izolacji są odbierane pod specjalnym nadzorem. Zajmują się nimi pracownicy MPO, którzy są odpowiednio wyposażeni w rękawiczki, maseczki i kombinezony ochronne.

- Osoby przebywające w izolacji są zobowiązane umieszczać swoje odpady w specjalnie przeznaczonych do tego workach, które będą od nich odbierane co 7 dni, bowiem taki termin w swoich wytycznych wskazał Minister Klimatu oraz Główny Inspektor Sanitarny. Dotychczas w Łodzi odpady od osób w izolacji były odbierane co 5 dni, bowiem łódzki samorząd nie czekając na wytyczne wdrożył niezbędne środki bezpieczeństwa – informuje Urząd Miasta Łodzi.

Dla osób objętych kwarantanną worki zakupiło miasto – łącznie 30.000 60-litrowych. Zostaną one przekazane osobom przebywającym w izolacji. Miasto sugeruje, aby właściciele domów jednorodzinnych (w izolacji) umieszczali odpady w workach, a nie w pojemnikach ze względów bezpieczeństwa.

Odpady odbierane od osób w izolacji poddawane są stosownej kwarantannie w bezpiecznym miejscu, następnie – utylizowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy