Reklama

Reklama

Portal TuŁódź.pl wybrany do udziału w YouTube Sustainability Lab. Jako jedyni będziemy reprezentować Polskę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Portal TuŁódź.pl wybrany do udziału w YouTube Sustainability Lab. Jako jedyni będziemy reprezentować Polskę! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Redakcja TuŁódź.pl jako jedyna w Polsce będzie wdrażać innowacyjne cyfrowe dziennikarstwo wideo w ramach prestiżowego GNI YouTube Sustainability Lab. Do programu zakwalifikowało się tylko 40 redakcji z całego świata, a jego celem jest wspieranie innowacji i stabilnego rozwoju cyfrowych newsroomów.

Reklama

Portal TuŁódź ciągle się rozwija

Portal TuŁódź istnieje na rynku wydawniczym od pięciu lat. Redakcję tworzą młodzi, kreatywni ludzie, traktujących misję dziennikarską jako priorytet, dla których Łódź jest najwspanialszym miastem na świecie. Od początku portal stawia na dziennikarstwo cyfrowe, zwłaszcza w zakresie wideo.

!reklama!

- Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w wąskim gronie redakcji, które będą częścią tego prestiżowego projektu. Od początku stawiamy na innowacje, a teraz dzięki wsparciu Labu będziemy mogli jeszcze bardziej się rozwinąć. Doceniamy wysiłek GNI, aby współpracować z branżą informacyjną, by pomóc rozkwitnąć dziennikarstwu w erze cyfrowej – mówi Patryk Ślęzak, prezes TuŁódź.pl.

Projekt zakłada nie tylko innowacje produktowe, ale też silną partycypację ze strony Czytelników portalu.

- Dzięki projektowi zrealizujemy w Łodzi nowe, innowacyjne formaty wideo poświęcone tematyce wykluczeń społecznych. Wprowadzimy silny model partycypacji użytkowników w proces doboru treści, jakimi zajmować się będzie redakcja, a w konsekwencji jeszcze bardziej wzmocnimy zaangażowanie naszych subskrybentów, skupionych wokół kanału na YT i portalu – dodaje Joanna Chrzanowska, redaktor naczelna TuŁódź.pl.

Portal rozbuduje także swoje cyfrowe studio wideo, które zostało reaktywowane pod lockdownie.

- Na jesień szykujemy też inne niespodzianki dla mieszkańców Łodzi i aglomeracji łódzkiej związane z naszym 5-leciem – zapewnia J. Chrzanowska.

Projekt YouTube Sustainability Lab to cześć Google News Initiative, którego celem jest wspieranie dziennikarska w erze cyfrowej. Główne cele Labu to wspieranie newsroomów i reporterów nowej generacji oraz budowa zrównoważonego ekosystemu wiadomości wideo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy