Aplikacja, dostępna na razie na platformie Android, oferuje dwie trasy spacerów. Pierwszy podąża śladami łodzianek sławnych, jak Katarzyna Kobro czy Alina Szapocznikow, jak również i tych nieznanych, jak łódzkie włókniarki czy kobiety – ofiary polowania na czarownice. Drugi jest w całości poświęcony Irenie Tuwim, siostrze Juliana Tuwima.
Do tej pory Fundacja “Łódzki Szlak Kobiet” organizowała klasyczne spacery śladami łodzianek: artystek, działaczek, ale także np. włókniarek. Duża popularność tych spacerów sprawiła, że członkinie organizacji postanowiły stworzyć aplikację na telefony, która dawałaby możliwość samodzielnego poznawania historii wybitnych kobiet.
- Aplikacja przechodzi w tej chwili okres weryfikacji i za kilka dni będzie do pobrania ze sklepu Google. Obejmuje ona informacje zarówno o nas, jak i o samej aplikacji, w której będzie informacja jak ją czytać i jak się nią posługiwać. (…) Naszym założeniem było zachęcenie ludzi do wyjścia z domu, w związku z czym nie ma możliwości obejrzenia sobie trasy z domu. Aplikacja działa w ten sposób, że mając włączoną lokalizację w telefonie będziemy informowani o odległości do najbliższego punktu na trasie. (…) Plusem tej aplikacji jest fakt, że możemy ten spacer zacząć w dowolnym miejscu - mówi jedna z działaczek Łódzkiego Szlaku Kobiet
Trasa znanych łodzianek liczy 14 punktów, a na jej przejście potrzeba ok. 2 godzin. Z kolei trasa Ireny Tuwim liczy ok. 10 punktów, a jej ukończenie zajmuje ok. 1 godziny. Co ważne, projekt jest rozwojowy. To oznacza, że w przyszłości trasy będą powiększać się o nowe punkty, a wraz z nimi - także o nowe historie niezwykłych kobiet. Twórczynie aplikacji zapowiadają, że niedługo powinna być ona dostępna także na telefony z systemem iOS.
Aplikacja powstała dzięki środkom miejskim, których dystrybucją zajmuje się Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”. Aplikacja Łódzkiego Szlaku Kobiet była jedną z trzech, która otrzymała dofinansowanie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.