Reklama

Poszli do pracy i nie wrócili. Śmiertelne wypadki przy pracy to wcale nie rzadkość

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/ poglądowe

Poszli do pracy i nie wrócili. Śmiertelne wypadki przy pracy to wcale nie rzadkość - Zdjęcie główne

W 2022 roku na skutek wypadków przy pracy zginęło 46 osób | foto Canva/ poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Blisko 50 osób zginęło w pracy - to dane inspekcji pracy za zeszły rok w Łódzkiem. Wypadków przy pracy odnotowano znacznie więcej, ponad 300. Która branża niesie za sobą największe ryzyko? Szczegóły w artykule poniżej.

Wypadki przy pracy w Łódzkiem. Śmierć poniosło 46 osób

Wypadkami przy pracy zajmuje się inspekcja pracy. Jak poinformował nas Kamil Kałużny, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału, w 2022 roku zarejestrowano 329 zdarzeń, w których poszkodowanych zostało 356 osób. To wypadki, do których doszło na terenie całego województwa łódzkiego. 307 z nich to zdarzenia indywidualne, a 22 zbiorowe. Niestety śmierć poniosło 46 osób, a 97 zostało ciężko rannych. 164 pracowników odniosło lekkie obrażenia.

- Wśród poszkodowanych w zaistniałych i zbadanych wypadkach przy pracy w 2022 r. ze skutkiem śmiertelnym, najwięcej poszkodowanych pracowało w branży budowlanej oraz w zakładach przetwórstwa przemysłowego. Łącznie w obu branżach pracę wykonywało ponad 58% poszkodowanych w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym - informuje Kamil Kałużny. 

W 2022 roku PIP w Łodzi zgłoszono 12 wypadków komunikacyjnych w pracy. Rannych było 21 osób.

Jak wynika ze statystyk inspekcji, najczęściej wypadkom ulegały osoby w wieku 41-50 lat. To ponad jedna trzecia wszystkich poszkodowanych. Częściej poszkodowanymi byli mężczyźni niż kobiety. Do największej liczby zdarzeń dochodzi w pierwszym roku pracy.

Liczba śmiertelnych wypadków przy pracy utrzymuje się w ostatnich latach na podobnym poziomie. Na szczęście maleje liczba ciężkich wypadków. Jak zauważają pracownicy inspekcji pracy, śmiertelne wypadki przytrafiają się zarówno w małych zakładach (do 9 zatrudnionych), w tych o średniej wielkości (10-49 zatrudnionych) i dużych (50-49 zatrudnionych).

Jakie są najczęstsze przyczyny wszystkich wypadków przy pracy? Ześlizgnięcie się, upadek, upadek z wysokości czy utrata kontroli nad maszyną.
    
CZYTAJ JESZCZE: Wypadki w Urzędzie Miasta Łodzi. Pojemnik na papier toaletowy uderzył ją w głowę
   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy