Reklama

Reklama

Potężne utrudnienia na Bałutach w Łodzi. Zacznie się remont Wojska Polskiego na kolejnym odcinku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Potężne utrudnienia na Bałutach w Łodzi. Zacznie się remont Wojska Polskiego na kolejnym odcinku - Zdjęcie główne

Remont Wojska Polskiego w Łodzi wchodzi w kolejną fazę | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W poniedziałek (7 lutego) ruszają prace na odcinku ul. Wojska Polskiego - między ul. Sporną a Obrońców Westerplatte. To kolejny etap inwestycji. Przypomnijmy, że pierwszy etap obejmował fragment od skrzyżowania ul. Franciszkańskiej do Obrońców Westerplatte, a także rozbiór starego torowiska w ul. Strykowskiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Reklama

Remont Wojska Polskiego w Łodzi

Zakres prac na Wojska Polskiego w Łodzi jest szeroki.

– Tak jak na wcześniejszych odcinkach remont zacznie się od rozbiórek starej infrastruktury: torów, jezdni i chodników. Potem będziemy prowadzili prace podziemne przy sieciach: wodociągach i elektroenergetyce – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Na remontowanym fragmencie ulicy zostaną zachowane docelowe wjazdy od strony ul. Spornej. 

Tydzień później rozpocznie się przebudowa Ogrodowej i Północnej, zmotoryzowani muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu.

- W kolejny poniedziałek, tj. 13 lutego, rozpocznie się kolejny ważny remont – przebudowa ul. Ogrodowej i Północnej na odcinku od ul. Zachodniej do Franciszkańskiej. Drogowcy rozpoczną remont od nitki po stronie parku Staromiejskiego. Na tej po stronie placu Wolności zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w weekend 12–13 lutego. W pierwszym etapie remontu będzie zachowany przejazd tramwajowy ul. Nowomiejską. Jednak nie na długo, ponieważ wiosną rozpocznie się przebudowa placu Wolności, co wyłączy na tym terenie ruch tramwajowy – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Dodajmy, że miasto planuje na 2023 rok naprawę ul. Franciszkańskiej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Północnej. 

MPK Łódź: Zmiany linii i rozkładów jazdy

Od 7 lutego ze zmianami muszą także liczyć się pasażerowie komunikacji miejskiej. W związku z remontem Wojska Polskiego inaczej kursować będą linie 64A i 64 B, jednocześnie zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 85, Z6 i N6.

linia 64A

Cmentarz Zarzwe – Papiernicza, Lodowa, Widzewska, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłowa – dworzec Północny.

Dworzec Północny  – Smugowa, Źródłowa, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, Piłsudskiego, Rokicińska, Wałowa, Widzewska, Lodowa, Papiernicza – cmentarz Zarzew.

linia 64B

Widzew Czajkowskiego – Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Niciarniana, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłowa – dworzec Północny.

Dworzec Północny – Smugowa, Źródłowa, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Edwarda, Czechosłowacka, Niciarniana, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego - Widzew Czajkowskiego.

Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki autobusowe:

  • Obrońców Westerplatte – Wojska Polskiego w kierunku północnym – przystanek na żądanie dla linii Z6 i N6
  • Marynarska – Obrońców Warszawy w kierunku północnym – dla linii 85
Inne zmiany w komunikacji miejskiej od 7 lutego to:

  • do odwołania skrócona zostanie trasy linii 58B
  • zawieszona zostanie autobusowa linia 86A
  • zmienią się rozkłady jazdy linii - 55, 59, 62, 72A, 72B, 73, 75A, 75B, 80, 86B, N5A, N5B, N7A, N7B
POLECAMY: Pierwszy elektryczny autobus w MPK Łódź. Na których liniach pojawią się „elektryki”? [zdjęcia]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy