Reklama

Reklama

Potrąciła matkę, przygotowując się do egzaminów na prawo jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Łódź

Potrąciła matkę, przygotowując się do egzaminów na prawo jazdy - Zdjęcie główne

Niestety nastolatka odpowie za spowodowanie wypadku drogowego | foto KMP Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka policja poinformowała o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na jednym z łódzkich parkingów. 19-latka trenująca przed egzaminem na prawo jazdy, w trakcie nauki ruszania potrąciła swoją matkę. Dziewczyna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.

Reklama

Nastolatka trenująca przed egzaminem na prawo jazdy potrąciła swoją matkę 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 marca. Łódzka policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu kobiety na jednym z łódzkich parkingów. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zobaczyli karetkę pogotowia w której opatrywano kobietę. Obok stała toyota, w której siedziała młoda kobieta.

Policjanci w trakcie rozmowy z nastolatką ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 52-latka opatrywana w karetce postanowiła doszkolić swoją córkę, która w niedługim czasie miała zdawać egzamin na prawo jazdy. Gdy kobiety jadąc ulicą Kaczeńcową zauważyły pusty parking na ulicy Aleksandrowskiej, postanowiły właśnie tam sprawdzić umiejętności 19-latki.

Najpierw matka pokazywała córce podstawowe manewry oraz uczyła ją codziennej, podstawowej obsługi samochodu. Później za kierownicę wsiadła 19-latka. Gdy dziewczyna zamierzała ruszyć nie zauważyła, że w toyota ma wrzucony wsteczny bieg. Jadący pojazd otwartymi drzwiami popchnął stojącą obok matkę. 52-latka przewróciła się i uderzyła głową o ziemię. Nastolatka widząc to natychmiast wezwała na miejsce pogotowie, które po opatrzeniu jej matki zabrało ją do jednego z łódzkich szpitali. 19-latka odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi jej za to zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają!!!

Znowelizowany Kodeks wykroczeń w art. 94. § 1. jasno określa „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych”. Ponadto w razie popełnienia przez taką osobę wykroczenia orzeka się również zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy