Reklama

Reklama

Powołanie Adama Pustelnika na wiceprezydenta Łodzi to dopiero początek zmian w magistracie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powołanie Adama Pustelnika na wiceprezydenta Łodzi to dopiero początek zmian w magistracie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tak ogromne zmiany spowodują także zwolnienia, przesunięcia i dymisje.

Reklama

Początkowo to wiceprezydent Adam Wieczorek miał ustąpić miejsca Adamowi Pustelnikowi.  Jednak, na dzień przed zakończeniem zwolnienia lekarskiego zamieścił emocjonalny wpis w internecie jak bardzo cieszy się na powrót na swoje stanowisko. W tej delikatnej sytuacji zdeterminowana prezydent miasta wdrożyła zatem plan B - Adam Pustelnik zastąpił Wojciecha Rosickiego. Były wiceprezydent został sekretarzem miasta z kompetencjami "superwiceprezydenta".

!reklama!

Rosicki jako sekretarz będzie nie tylko szefem Urzędu Miasta w sensie organizacyjnym, ale nadal będzie nadzorował m.in. Zarząd Dróg i Transportu oraz Zarząd Inwestycji Miejskich, a także spółkami miejskie. Jego najważniejsze jednak zadanie - wedle prezydent Zdanowskiej - to wdrażanie nowej strategii rozwoju Łodzi.

- Sekretarz będzie funkcją tylko z nazwy. Nowa strategia to zmiana filozofii świadczenia usług na rzecz naszych mieszkańców - podkreśla prezydent Zdanowska - przeorganizujemy dosłownie wszystko w strukturze urzędu – zapowiada.

Projekt nowej strategii Łodzi, który znajduje się w fazie konsultacji, zakłada, że miasto ma być "współtworzone" przez mieszkańców. To wymaga zmiany mentalności urzędników, którzy mają pomagać łodzianom w realizacji ich pomysłów. "Superwiceprezydent" zajmie się tworzeniem Centrum Aktywności Miejskiej. Tam będzie można zgłaszać swoje pomysły. Wojciech Rosicki zapowiada, że bez żalu będzie rozstawał się z urzędnikami, którzy "nie będą czuli tej nowej strategii".

Tymczasem na stanowisko wiceprezydenta wciąż nie powrócił Adam Wieczorek, szef PO w Łodzi. Na dzień przed powrotem do pracy okazało się, że żona samorządowca ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Sam wiceprezydent, choć ma ujemny, utknął w domowej kwarantannie.

Prawdziwa karuzela stanowisk czeka dyrektorów departamentów. Żeby się nie pogubić, warto rozpisać zmiany w punktach. To oczywiście informacje nieoficjalne, powtarzane w rozmowach na korytarzach i chętnie powtarzane przez dziennikarzy.

1. Robert Kowalik, szef podległego Wieczorkowi departamentu zdrowia, ma przejść do jednego z departamentów podległych wiceprezydentowi Pustelnikowi.
2. Pełniącym obowiązki dyrektora departamentu zdrowia ma zostać Paweł Bliźniuk, obecnie p.o. szefa departamentu obsługi i administracji. Jak zwracają uwagę komentatorzy,"zbliżenie" funkcii Wieczorka i Bliźniuka w UMŁ to nie przypadek. Obaj bowiem są wewnątrzpartyjną opozycją wobec prezydent Zdanowskiej. Panowie założyli Stowarzyszenie "Kocham Łódź", co prezydent odbiera jako osobistą zniewagę.
3. Nowego dyrektora ma mieć departament finansów, dziś zarządzany przez skarbnika Krzysztofa Mączkowskiego. Nowym dyrektorem prawdopodobnie zostanie Michał Fisiak. W 2014 r. startował do łódzkiego sejmiku z listy PiS mając rekomendacje m.in. kibiców Widzewa.

Na przełomie września i października mają nastąpić pierwsze zmiany w spółkach miejskich. Wszystkie zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu ok. dwóch miesięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy