Reklama

Reklama

Powstanie magistrat w Nowym Centrum Łodzi. Radni dali zielone światło

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstanie magistrat w Nowym Centrum Łodzi. Radni dali zielone światło - Zdjęcie główne

Zdjęcie z sesji Rady Miejskiej w Łodzi (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miejscy radni wyrazili zgodę na rozpoczęcie procedur mających na celu zmianę planu zagospodarowania przestrzennego Nowego Centrum Łodzi. Przypomnijmy, że przy rynku Kobro ma powstać wysoki na 70 metrów nowy super-urząd.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak miałby wyglądać nowy magistrat. Mimo to, większość radnych wyraziła zgodę na przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania tego terenu.

!reklama!

– Mieszczą się one w budynkach, które w większości nie są przystosowane do pełnienia funkcji biurowych. Często są to również budynki zabytkowe. Koszty funkcjonowania urzędu w tych lokalizacjach są ogromne, a jednocześnie warunki pracy i obsługi mieszkańców pozostawiają wiele do życzenia. Postanowiliśmy to zmienić. Według naszych wyliczeń, przenosząc urząd do jednej lokalizacji, miasto uzyska ogromne oszczędności. Na przestrzeni 15 lat mogą one wynieść nawet 20 mln zł – tłumaczy prezydent Zdanowska.

Chociaż większość radnych wyraziła zgodę na przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania tego terenu, to nie wszystkim się ten pomysł podoba. Mowa m.in. o radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie godzi się z naszym sumieniem radnych, żeby zmieniać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopiero został uchwalony. Dlaczego mamy stwarzać wyjątek? Są inni inwestorzy, którzy również oczekują zmian miejscowego planu, a takiej decyzji nie otrzymują – mówi Radosław Marzec, radny klubu PiS Rady Miejskiej w Łodzi, cytowany przez TVP3 Łódź.

Zgodą na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego Nowego Centrum Łodzi władze Łodzi strzelają sobie w stopę. 

Wychodzi bowiem na to, że jeśli chodzi o magistrat, to prace mogą przebiegać ekspresowo. Tymczasem Piotr Misztal, który o zmianę warunków zagospodarowania na swojej działce przy ulicy Piotrkowskiej walczy od miesięcy, zgody nie ma. Na działce, która do niego należy, wciąż znajdują się za to wychodki i dyby mające być wyrazem sprzeciwu wobec polityki prowadzonej przez obóz Hanny Zdanowskiej. 

Klub Koalicji Obywatelskiej studzi natomiast emocje i mówi, że cała procedura to kwestia wielu miesięcy, a o ostatecznej decyzji i ewentualnym powstaniu nowego super-urzędu zdecydują w konsultacjach mieszkańcy Łodzi.

Warto przy okazji podkreślić że plan Hanny Zdanowskiej jest szerszy niż powstanie nowego magistratu. Prezydent Łodzi chce też ratować Nowe Centrum Łodzi. 

Wbrew zapowiedziom deweloperzy nie spieszą się bowiem z budową ultranowoczesnych biurowców i hoteli w Nowym Centrum Łodzi. Pandemia dodatkowo komplikuje sytuację, bo popyt na biura może jeszcze długo nie wrócić do poziomu sprzed kilku miesięcy. Trzeba się więc liczyć z zastojem w inwestycjach w Łodzi. 

Hanna Zdanowska chce więc poniekąd sprowokować ruch inwestycyjny tam, gdzie na razie zamiast pięknych i nowoczesnych biurowców straszy pusta przestrzeń.

źródło: TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy