Reklama

Reklama

Pożegnanie wybitnego człowieka kultury. Miał odwagę marzyć o pięknej Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pożegnanie wybitnego człowieka kultury. Miał odwagę marzyć o pięknej Łodzi  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W środę, 4 września 2019 roku odbył się pogrzeb wybitnego łodzianina z wyboru, Antoniego Szrama. Był człowiekiem sztuki, dbał o łódzkie zabytki, stworzył ważne placówki muzealne w mieście. 

Reklama

Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym na Dołach. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli przedstawiciele łódzkich instytucji kultury i władz miasta. Oprócz rodziny i przyjaciół, licznie obecni byli także artyści i wszyscy, którym piękno Łodzi od zawsze leży na sercu.

Przemówienia wygłosili wiceprezydent Krzysztof Piątkowski oraz Włodzimierz Adamiak z Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Antoni Szram nie urodził się w Łodzi, ale tutaj zostawił swoje serce. Łodzianinem stał się w 1964 roku. Od tego czasu mieszkał i pracował w mieście, które stało się jego domem.

Od zawsze był związany z kulturą. Pokazywał łodzianom jak piękne potrafi być ich miasto i jak wiele trzeba zrobić, aby zachować to piękno. Przez kilka lat pełnił funkcję konserwatora zabytków w Łodzi. To on był pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Kinematografii. Przez szereg lat był także prezesem oddziału łódzkiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

W 2015 roku otrzymał tytuł Pierwszego Anioła Łodzi. W tym samym roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w dziedzinie sztuki, ochrony i upowszechniania kultury.

Przygotował wiele wystaw, był konsultantem przy produkcji kilku filmów. Wspierał artystów, kochał Łódź i jej zabytki.

Antoni Szram miał 78 lat.

Źródło: Dziennik Łódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy