Reklama

Reklama

Poznaliśmy Zwycięzców Festiwalu PL Music Video Awards [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 2 gru 2019 01:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W trakcie uroczystej Gali w wypełnionej po brzegi sali teatralnej Fabryki Sztuki w Łodzi poznaliśmy najlepsze polskie wideoklipy.

Poznaliśmy Zwycięzców Festiwalu PL Music Video Awards

Jury festiwalu przyznało 8 nagród w kategoriach: Alternatywa, Folk, Pop, Hip-Hop, Dance, Rock i Ostre Brzmienie, Extra, Muzyka Elektroniczna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut Reżyserski oraz Ważny Przekaz - dla teledysków niosących przesłanie.

Zdobywcą Grand Prix festiwalu został teledysk “Nag Champa” dla zespołu Syny w reżyserii Sebastiana Pańczyka.

Jury, w składzie którego zasiedli: Anna Maliszewska, Olga Czyżykiewicz, Vienio, Jędrzej Słodkowski oraz Piotr Matejkowski uzasadniło swój wybór następującymi słowami:

-“Grand Prix przyznajemy teledyskowi, który powołuje do życia nowe światy. Stwarza nową ikonografię, która wykorzystuje ikonografię zespołu, czytelną dla jego fanów, ale uwydatnia ją, wzmacnia i dodając zupełnie nowe elementy, popycha na nowe tory. To teledysk, który tak mocno porusza zmysły, że poniekąd wydostaje się z ekranu i wdziera się chmurami do nozdrzy. Z początku czysto ilustracyjna, wręcz dosłowna opowieść przeobraża się w dystopijną poezję: zabawną, daleką od banału, przejmującą, poruszającą w widzach najgłębsze struny - choć nie do końca uświadamiamy sobie, dlaczego je porusza. I to jest właśnie sztuka!
Istnieją teledyski, o których nie trzeba nawet dyskutować, bo wywołują ciary, nawet oglądane po raz enty. Ten teledysk, poza imponującym wykonaniem na wszystkich poziomach, ma pierwiastek, który wznosi go na poziom wybitności.”

Zwycięzcy wszystkich kategorii:

Alternatywa: Kacperczyk, Jan-Rapowanie “ Nie wyjadę”, reż Jakub Blank
Rock i Ostre Brzmienie: Pale Path “Enemy” reż. Aleksander Kropidłowski
Folk: Ofelia “Tu” reż. Wiktor Ejryszew
Pop: Bartek Królik “Raj” reż. Magdalena Zielińska
Muzyka Elektroniczna: Plastic “U gonna love it”, reż. Dawid Krępski
Extra: Danuta Stenka, Michał Sławecki “Oresteja” Agata Zubel, reż. Marta Brodacka
Dance: Łobuzy “Urok”, reż. Igor Ajgor Leśniewski
Hip-Hop: Syny “Nag Champa” reż. Sebastian Pańczyk
Ważny Przekaz: Bass Astral & IGO “Feeling exactly” reż. Grajper
Debiut Reżyserski: Seabed “Giss” reż. Zuza Barc

Nagrodę publiczności zdobył teledysk Chwilantropia “Nie mówię nie” w reżyserii Marka Hajduka.

Do tegorocznego konkursu filmowcy zgłosili aż 507 wideoklipów.

O Wydarzeniu:

W dniach 28-30 listopada w Łodzi odbyła się kolejna - druga edycja festiwalu polskich wideoklipów - PL Music Video Awards. Ten trzydniowy festiwal wypełniony był spotkaniami z twórcami wideoklipów, warsztatami i dyskusjami. Wśród gości nie brakowało także muzyków - festiwal otworzyło spotkanie w Kinie Szkoły Filmowej z inspirującą Bovską, która opowiadała o historii swoich wideoklipów. Kolejny dzień to masterclass z reżyserami Filipem Załuską i Romanem Przylipiakiem oraz spotkania z producentami wideoklipów i panel dyskusyjny o produkcji, oraz Noc Polskich Wideoklipów, gdzie publiczność mogła obejrzeć wszystkie nominowane teledyski.

Ostatni dzień festiwalu wypełniły warsztaty: scenariuszowe z Agnieszką Kruk, oraz inne specjalistyczne spotkania zorganizowane przez firmy Heliograf i ATM System.

Ukoronowaniem festiwalu była uroczysta Gala Wręczenia Nagród w Fabryce Sztuki, w trakcie której ogłoszono najlepsze polskie wideoklipy. Zobacz najlepsze teledyski:

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster.
Projekt odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Stowarzyszenia Zaiks.


Źródło: PR PL Music Video Awards

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.