Reklama

Reklama

Pozostają na wolności i mogą być niebezpieczni. Poszukuje ich łódzka policja. Rozpoznajesz? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka policja poszukuje kilkudziesięciu osób, które potencjalnie mogą być niebezpieczne. Chodzi o podejrzanych, za którymi zostały wystawione listy gończe. Mimo to wciąż nie udało ich się schwytać i pozostają na wolności.

Reklama

Policja wydała za nimi listy gończe. Wciąż pozostają na wolności

Listy gończe mają na celu upublicznienie ogłoszeń informujących o poszukiwaniu osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub osób zbiegłych samowolnie z aresztu lub więzienia oraz tych którzy nie stawili się na odbycie kary pozbawienia wolności po uprawomocnieniu się wyroku skazującego lub nie powrócili do więzienia po upływie przepustki lub przerwy w odbyciu kary pozbawienia wolności, celem przymusowego doprowadzenia do zakładu karnego.

Najczęściej osoby te podejrzane są o przestępstwa związane z narkotykami (handel i produkcja), kradzieże, oszustwa i niszczenie mienia. Ale nie tylko.

Policja publikuje wizerunki osób ściganych listami gończymi

W niektórych przypadkach policja decyduje się na upublicznienie wizerunku osoby, która jest podejrzana o popełnienie przestępstwa. 

Wówczas, oprócz zdjęcia, na stronie internetowej łódzkiej policji pojawia się notka z informacją dlaczego dana osoba jest ścigana, rysopis sprawcy oraz apel do internautów o kontakt z policją w przypadku rozpoznania podejrzanych.

Na stronie internetowej Łódzkiej Policji widnieje blisko 100 wizerunków osób, które są poszukiwane listami gończymi na terenie Łodzi oraz całego kraju. Niektóre z nich znajdziecie w galerii powyżej. Być może rozpoznacie kogoś z poszukiwanych listami gończymi?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy