Reklama

Reklama

Praca dla nauczycieli w Łodzi. Sprawdzamy aktualne oferty. Ile można zarobić w szkole?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 1 maja 2022 roku średnie wynagrodzenie nauczycieli zwiększyło się o 4,4 procent. O 1,6 mld zł wzrosła również subwencja oświatowa. Co to w praktyce oznacza? Sprawdzamy, ile zarabiają nauczyciele i robimy przegląd aktualnych ofert pracy.

Ile od 1 maja 2022 roku zarabiają nauczyciele? Szukamy ofert pracy dla nauczycieli na terenie Łodzi

Na pensję nauczycielską składają się wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatki regulowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wysokość dodatków jest uzależniona od zapisów w Karcie Nauczyciela. Wśród  nich możemy wyróżnić dodatki: motywacyjny, za wysługę lat, za wychowawstwo, trzynastkę, za uciążliwe warunki pracy, wiejski oraz świadczenie na start dla nauczyciela na stażu.  

Podpisanie przez prezydenta nowelizacji Karty Nauczyciela poskutkowało zwiększeniem średniego wynagrodzenia dla nauczycieli o 4,4 procent oraz zwiększeniem subwencji oświatowej o 1,6 mld zł. 

Zgodnie z nowymi ustaleniami średnie wynagrodzenie wynosi od 1 maja 2022 roku: 

• nauczyciel stażysta - 3693,46 zł (podwyżka o 155 zł),

• nauczyciel kontraktowy – 4099,74 zł (podwyżka o 173 zł),

• nauczyciel mianowany – 5318,58 zł (podwyżka o 225 zł),

• nauczyciel dyplomowany – 6795,97 zł (podwyżka o 286 zł).

Dla porównania przed wdrożoną podwyżką pensja nauczyciela stażysty wynosiła średnio 3537, 80. 

Wysokość części dodatków jest ustalona procentowo na podstawie wynagrodzenia zasadniczego. Ostatecznie wynegocjowane wynagrodzenie minimalne dla nauczyciela z tytułem zawodowym magistra i doświadczeniem pedagogicznym w zależności od stopnia awansu zawodowego wzrasta w przedziale od 130 do 178 zł brutto. 

Wiele placówek oświatowych na terenie Łodzi poszukuje nauczycieli do pracy. Aktualne oferty zatrudnienia umieściliśmy w naszej galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy