Reklama

Praca w Łodzi za min. 4 tys. zł brutto miesięcznie. Sprawdzamy oferty dostępne od ręki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niestety to kolejny miesiąc gdy stopa bezrobocia w Łodzi jest wyższa niż średnia dla całego kraju. Na koniec maja bezrobocie w Polsce ustaliło się na 5,1 %, a w stolicy województwa łódzkiego wyniosło 5,8 %. Jakie możliwości mają osoby poszukujące pracy w Łodzi? Sprawdzaliśmy oferty dostępne od zaraz za min. 4 tys. zł brutto miesięcznie.

Bezrobocie w Łodzi wciąż wyższe niż w kraju. Zaglądamy do statystyk i Centralnej Bazy Ofert Pracy 

Na półmetku roku sięgnęliśmy po dane dotyczące bezrobocia. W końcu stycznia 2022 r. w polskich urzędach pracy zarejestrowanych było 927,1 tys. osób bezrobotnych, tj. o 163,3 tys. osób (tj. o 15,0%) mniej niż w końcu stycznia 2021 r. Warto jednak podkreślić, że pomimo notowanego zwykle na początku roku wzrostu poziomu bezrobocia wzrost w styczniu 2022 r. był najniższy od 25 lat. Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu stycznia 2022 r. wyniosła w Polsce 5,5% i była o 1,0 pkt. proc. niższa niż przed rokiem. Równocześnie w końcówce stycznia 2022 bezrobocie w województwie łódzkim wyniosło 5,8 %.

Na początku maja tego roku Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi podawał, że ogólnie liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne ustaliła się na poziomie 20 tys. 222. 

Wg danych z  27 maja 2022 roku liczba bezrobotnych wynosiła 20 445 osób. W niechlubnym rankingu Łódź przegoniła średnią dotyczącą całego kraju – stopa bezrobocia w Polsce wynosiła wówczas 5,2 %, a w Łodzi 5,9%. 

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z PUP na 24 czerwca, liczba ogólnie zarejestrowanych bezrobotnych spadła do 19 974 osób. Wg tych danych stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,1%, a w Łodzi ustaliła się na poziomie 5,8%.

W Centralnej Bazie Ofert Pracy na 29 czerwca 2022 roku w Łodzi dostępne są 234 oferty pracy. Przejrzeliśmy stanowiska, które oferują wynagrodzenie na poziomie min. 4 tys. zł brutto. Szczegóły w galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy