reklama
reklama

W Łodzi bezrobocie wyższe niż w kraju. Z jakim wykształceniem najłatwiej o pracę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

W Łodzi bezrobocie wyższe niż w kraju. Z jakim wykształceniem najłatwiej o pracę?  - Zdjęcie główne

Jak wykształcenie i kwalifikacje przekładają się na znalezienie pracy w Łodzi? | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźJak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Łodzi przekroczyła średnią dla Polski. Jak na łódzkim rynku pracy radzą sobie osoby z podstawowym, średnim i wyższym wykształceniem oraz kwalifikacjami zawodowymi? Poznajcie najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Łodzi.
reklama

Bezrobocie w Łodzi. Jak rozkłada się w poszczególnych grupach wiekowych?

Systematycznie staramy się monitorować liczby dotyczące bezrobocia w Łodzi. Wg danych z uzyskanych z Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi z  27 maja 2022 roku liczba bezrobotnych wynosiła 20 445 osób. W niechlubnym rankingu Łódź przegania średnią dotyczącą całego kraju – stopa bezrobocia w Polsce wynosi aktualnie 5,2 %, a w Łodzi 5,9%. 

Wśród ogółu osób zarejestrowanych jako bezrobotne 15 % stanowią osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia i jest ich 3 075. 

Grupa wiekowa bezrobotnych między 30 a 50 rokiem życia jest w Łodzi najliczniejsza i liczy 10 817 osób, czyli 52,9 % wszystkich zarejestrowanych. 

reklama

W najstarszej grupie osób – powyżej 50 roku życia znalazło się 6 553 bezrobotnych, czyli 32,1% ogółu. 

Podstawowe, średnie, zawodowe, wyższe. Jak poziom wykształcenia warunkuje znalezienie pracy w Łodzi?

Wg danych z 27 maja 4 632 osoby, czyli 22,7% ogółu zarejestrowanych jako bezrobotni nie znaleźli pracy w okresie ostatnich 12-24 miesięcy. Dłużej niż przez 24 miesiące bezrobotnych pozostało aż 7290 osób, czyli 35,7 % wszystkich zarejestrowanych. 

reklama

Niestety dyplom wyższej uczelni w wielu przypadkach nie gwarantuje znalezienia pracy. W takiej sytuacji znalazły się 2 754 osoby, czyli 13,5% ogółu zarejestrowanych. 

Niestety nie oznacza to wcale, że grupom z innym wykształceniem wiedzie się lepiej. Grupa bezrobotnych z wykształceniem zawodowym liczy 2 942 osoby. To 14,4% ogółu zarejestrowanych. 

Gorszą sytuację można zaobserwować wśród osób z wykształceniem policealnym, średnim ogólnym i średnim zawodowym. Ta grupa liczy w Łodzi 5 577 osób , czyli 27,3% wszystkich zgłoszonych w systemie. 

Zdecydowanie najgorsza sytuacja występuje wśród osób z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niższym. Aż 9 172, czyli 44,8% wszystkich osób figuruje w systemie jako bezrobotni.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama