Reklama

Reklama

Praca w Łódzkiem. Ponad 500 wakatów w policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca w Łódzkiem. Ponad 500 wakatów w policji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Służby mundurowe od lat borykają się z brakiem chętnych do pracy. Nie inaczej jest w garnizonach policji w Łódzkiem. Na ponad 6,2 tys. etatów przypada ponad 500 wakatów i to pomimo ciągłych naborów. Sytuacja może się poprawić dzięki podwyżkom w resorcie i powołaniu specjalnego zespołu ds. wspierania kandydatów na funkcjonariuszy. 

Reklama

Sytuacja kadrowa w policji w Łódzkiem nie jest najlepsza. Pod względem wakujących miejsc w lokalnych garnizonach policji, województwo łódzkie od lat znajduje się w krajowej czołówce. Co gorsza, w lutym na emeryturę odejdą kolejni funkcjonariusze. To może, niestety, skutkować obniżeniem poziomu bezpieczeństwa m.in. na łódzkich ulicach i osiedlach.

- Sytuacja jest dramatyczna. Wakatów w policji przybywa z roku na roku i pod tym względem jako Łódzkie jesteśmy w krajowej czołówce. Niestety, ma to negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa. A to dlatego, że jeśli dwóch policjantów z powodu niedoborów kadrowych pracuje za trzech funkcjonariuszy, to w końcu musi się to przełożyć na pogorszenie stopnia bezpieczeństwa – zaznacza Krzysztof Balcer, przewodniczący NSZZ Policjantów w Łódzkiem

W 2019 roku o pracę w policji w Łodzi ubiegało się 919 kandydatów, przyjęto tylko 290. Ogromna większość starających się o przyjęcie do służby nie przeszła testów sprawnościowych, rozmów z psychologiem lub badań lekarskich. Teraz ma się to zmienić.

!reklama!

W Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi powołano specjalny zespół, który krok po kroku przeprowadzi kandydatów przez proces rekrutacji. Co ważne, ubiegający się o przyjęcie do służby będą mogli, pod okiem instruktorów, zapoznać się wcześniej z zadaniami sprawnościowymi, które przyjdzie im zdawać na teście. Co za tym idzie - będą mogli przygotować się do nich kondycyjnie. Dowódcy policyjnych garnizonów liczą na to, że pozwoli to zwiększyć odsetek pozytywnie zaliczających test sprawnościowy i tym samym - liczbę nowo przyjętych policjantów.

Kolejną zachętą do podjęcia pracy w policji mogą być lepsze warunki finansowe. Po ostatnich zmianach policjant zaraz po kursie podstawowym może zarobić 3,8 tys. złotych netto.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy