Reklama

Reklama

Prace nad węzłem łódzkim Centralnego Portu Komunikacyjnego nabierają tempa – decyzje zapadną na dniach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prace nad węzłem łódzkim Centralnego Portu Komunikacyjnego nabierają tempa – decyzje zapadną na dniach - Zdjęcie główne

Prace nad węzłem łódzkim Centralnego Portu Komunikacyjnego nabierają tempa – decyzje zapadną na dniach (fot. UMŁ)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezes PKP PLK, Ireneusz Merchel podkreślił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, że wybudowanie 500 km linii kolejowych w 6 lat to wyzwanie. Procedury ruszyły – wśród nich porozumienie dot. Tunelu Łódzkiego, które zostanie podpisane w najbliższych dniach.

Reklama

Mikołaj Wild, prezes spółki CPK poinformował, że w najbliższych dniach zakomunikowane zostanie podpisanie porozumienia, dot. Tunelu Łódzkiego, przy którym prace wstępne i decyzja zostały uzyskane już w 2013 roku.

!reklama!

 – Teraz, po prawie 10 latach te decyzje związane z budową Kolei Dużych Prędkości będą mogły zostać zrealizowane. Jesteśmy na finiszu pewnych uzgodnień ze spółkami, ze świadomością, ze jesteśmy dwoma narzędziami tego samego organizmu – powiedział prezes.

Zadowolenia z nie krył również Krzysztof Celiński z firmy Siemens. – Cieszę się, ze program CPK nabierze tempa. Węzeł łódzki był szykowany pod KDP i CPK, ale niestety uprzedni minister przerwał prace. Tego komponentu, który będzie teraz uzupełniony, brakowało. Cała koncepcja będzie spójnie realizowana – zakomunikował.

Na program inwestycji kolejowych CPK składa się w sumie 12 tras, w tym 10 tzw. szprych prowadzących z różnych regionów Polski do Warszawy i CPK. Łącznie to 30 zadań inwestycyjnych i prawie 1800 km nowych linii kolejowych, których inwestorem jest spółka CPK i które mają wystartować od tego roku i zostać ukończone do 2034. Dzięki nowej siatce połączeń możliwym stanie się przejazd między Warszawy a największymi polskimi miastami w nie dłużej niż 2,5h.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy