Reklama

Reklama

Prawie 37 mln zł na rozwój turystyki w Łódzkiem. Najwięcej zyskają Termy Uniejów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prawie 37 mln zł na rozwój turystyki w Łódzkiem. Najwięcej zyskają Termy Uniejów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Osiem projektów przygotowanych przez samorządy i przedsiębiorców w Łódzkiem otrzyma dofinansowanie na rozwój turystyki. Wartość wszystkich zadań to niecałe 37 mln zł. Miejsce do wypoczynku zyskają mieszkańcy Radomska i okolic, zwiększy swoją ofertę Uniejów, zyskają kompleksy rekreacyjne koło Bełchatowa i Koluszek. Szczegóły w artykule poniżej.

Rozwój gospodatki tuystycznej w Łódzkiem

Na konkurs “Rozwój gospodarki turystycznej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wpłynęło ponad 40 wniosków o dofinansowanie, z czego połowa została bardzo dobrze oceniona przez ekspertów. W tej sytuacji Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował się dwukrotnie zwiększyć planowaną wstępnie pulę pieniędzy unijnych przeznaczonych na dotacje, żeby wesprzeć jak najwięcej ciekawych zadań.

!reklama!

Strefa Aktywności Ruchowej, Zdrowotnej i Witalnej to tylko część dodatkowych atrakcji na basenach termalnych w Uniejowie. Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu trzech projektów, które wpłyną na potencjał turystyczny miasta.

Boiska, skate park, pole do gry w mini-golfa, a także fontanny multimedialne i szklana kładka pozwolą na znakomity wypoczynek dla całych rodzin na “Gliniankach” w Radomsku.

Park Wodny w Lisowicach koło Koluszek będzie kusił turystów dodatkowymi atrakcjami. Powstaną tutaj m.in. park linowy czy tor dla amatorów ślizgania się po wodzie na wakeboardzie. Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął właśnie konkurs na Rozwój gospodarki turystycznej, a Koluszki na rozbudowę kompleksu w Lisowicach otrzymały ponad 6 mln zł.

Dofinansowanie pozwoli też na rozbudowę kompleksu turystycznego nad zalewem Patyki koło Bełchatowa. Nowe domki letniskowe z zapleczem rekreacyjno-turystycznym staną nad Jeziorskiem.

  • spółka „Termy Uniejów” - 7 mln 216 tys. zł na rozbudowę basenów termalnych;
  • spółka Turystyka Patyki - 2,7 mln zł na budowę kompleksu turystycznego Patyki;
  • Gmina Koluszki - 6,4 mln tys. zł na rozwój gospodarki turystycznej w Lisowicach;
  • Radomsko - 7,5 mln zł na stworzenie przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej “Glinianki”;
  • spółka Sieradzkie Kruszywa Mineralne - 4,1 mln zł na budowę 10 domków letniskowych z zapleczem rekreacyjno-turystycznym w Ostrowie Warckim;
  • spółka „Kłos” Akademia Rekreacji, Edukacji i Sportu - 1,3 mln zł na budowę krytej ujeżdżalni, edukacyjnej ścieżki zdrowia, siłowni zewnętrznej.
  • przedsiębiorstwo handlowo-usługowe “Maciej” - 4 mln zł na budowę obiektu wypoczynkowo–rekreacyjnego w Uniejowie o innowacyjnych funkcjach turystycznych opartych na wykorzystaniu produktów pszczelich;
  • Gmina Uniejów - 3,3 mln zł na utworzenie interaktywnego punktu turystyki geotermalnej.
Polecamy: Wiedźmin Geralt z Rivii symbolem Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. Wizerunek bohatera zaprojektował słynny łódzki rysownik

Wymarzone wakacje w Łódzkiem

Dodajmy, że został ogłoszony konkurs na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Nabór jest adresowany głównie do organizacji pozarządowych. Celem będzie zorganizowanie bezpłatnego dwutygodniowego wypoczynku dla młodzieży z rodzin liczących co najmniej troje dzieci z naszego województwa, spełniających kryterium dochodowe (minimum 528 zł/os. w rodzinie).

- Jest wiele rodzin wielodzietnych, które ze względu na sytuację materialną nie mają możliwości zapewnienia wypoczynku swoim dzieciom – mówi Ewa Marciniak, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. – Ponadto w dobie nauczania zdalnego, gdy młodzież jest zamknięta w domach, letni wyjazd może mieć szczególnie pozytywny wpływ na psychikę młodych ludzi.

Na realizację zadania przeznaczono kwotę 230 tys. zł. Zwycięzca konkursu będzie zobowiązany do organizacji wypoczynku w atrakcyjnym turystycznie miejscu w Łódzkiem dla minimum 115 osób. Oferty należy składać do 12 marca w elektronicznym generatorze wniosków witkac.pl. W ubiegłym roku 115 osób z 14 powiatów Łódzkiego spędziło wakacje w Załęczu Wielkim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy