Reklama

Reklama

Premier podpisał ostrzeżenie o zagrożeniu w cyberprzestrzeni, wprowadzono stopień BRAVO-CRP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Premier podpisał ostrzeżenie o zagrożeniu w cyberprzestrzeni, wprowadzono stopień BRAVO-CRP - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi poinformowało o wprowadzeniu na terenie całego kraju stopnia alarmowego BRAVO-CRP, w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanym z wyborami parlamentarnymi.

Reklama

Stopień BRAVO-CRP był już wprowadzany w związku z organizacją konferencji bliskowschodniej oraz Światowych Dni Młodzieży, a także wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Ostrzeżenie podpisał Prezes Rady Ministrów w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanym z organizacją wyborów parlamentarnych. Stopień alarmowy będzie obowiązywał od godz. 00:01 dnia 10 października 2019 r. do godz. 23:59 dnia 14 października 2019 r.

"Celem wprowadzenia stopnia alarmowego BRAVO-CRP jest przygotowanie służb i administracji publicznej oraz administratorów infrastruktury krytycznej na ewentualne wystąpienie sytuacji niebezpiecznej. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest drugim w czterostopniowej skali. Oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych" - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina, że bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia alarmowego jest uzależnione nie tylko od działania właściwych służb, ale również od czujności obywateli. W przypadku zauważania  niepokojących zdarzeń w Sieci, powinno się poinformować o tym Policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy