Reklama

Reklama

Premier powołał nowego wojewodę łódzkiego. Kto za Zbigniewa Raua?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Premier powołał nowego wojewodę łódzkiego. Kto za Zbigniewa Raua?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Premier Mateusz Morawiecki powołał wczoraj, 25 listopada nowego wojewodę łódzkiego. Został nim Tobiasz Bocheński, dotychczasowy dyrektor gabinetu poprzedniego wojewody Zbigniewa Raua.  

Reklama

Podczas wczorajszej (25 listopada) uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki powołał nowych wojewodów dla 4 województw: lubelskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Nowym wojewodą łódzkim został Tobiasz Bocheński, zastępując Zbigniewa Raua, który objął mandat poselski. 

- Wojewodowie są nie tylko oczami, uszami rządu, ale są również głową, rękami. Patrzą na to, co dzieje się dobrze, poprawiają to, żeby było jeszcze lepiej, ale także usprawniają. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle kluczową funkcję - powiedział podczas poniedziałkowej uroczystości premier Morawiecki.

Tobiasz Bocheński pełnił do tej pory funkcję dyrektora gabinetu poprzedniego wojewody. Jak przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą, nowa funkcja jest dla niego wielką odpowiedzialnością.

- Wojewoda to osoba, która jest pośrednikiem pomiędzy obywatelami, samorządem a rządem; słucha ministrów i realizuje politykę rządu na terenie województwa, ale też słucha obywateli, samorządowców, zwraca uwagę na ich potrzeby i przekazuje je do Warszawy, aby istniało pełne porozumienie. Tak też upatruję swoją rolę - powiedział nowy wojewoda łódzki

Do najważniejszych kwestii, jakimi będzie się zajmował nowy wojewoda należą: stan łódzkich kamienic, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, dokończenie budowy odcinka drogi S14. Wojewoda w szczególny sposób chce zająć się problemem niszczejących i stwarzających zagrożenie dla mieszkańców kamienic.

- To sytuacja, która obciąża samorząd miasta i ją na pewno musimy monitorować, aby nie doszło do żadnej tragedii - podkreślił Tobiasz Bocheński

Źródło: Wyborcza Łódź / Interia Fakty

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy