Reklama

Reklama

Prezydent Łodzi spełnia wyborczą obietnicę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezydent Łodzi spełnia wyborczą obietnicę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Hanna Zdanowska przekazała łodzianom dobrą wiadomość. Zgodnie z obietnicą złożoną przed wyborami, a dotyczącą frekwencji, miasto zapewni łodzianom bezpłatną komunikację oraz zniżki do wybranych miejskich atrakcji. 

Reklama

Przed niedzielnymi wyborami do polskiego parlamentu prezydent Zdanowska ogłosiła przystąpienie Łodzi do “wyzwania” rzuconego przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy. Rywalizacja polegała na osiągnięciu jak najwyższej frekwencji przez dane miasto. Dla Łodzi rekordem do pobicia był próg 60-procentowego uczestnictwa mieszkańców w wyborach.

Dziś już wiemy, że frekwencja w Łodzi przeszła najśmielsze oczekiwania. Do urn poszło 68,66 proc. łodzian, co stanowi świetny wynik. Zadowolenia nie kryła prezydent miasta.

- Dla mnie wygrali obywatele, bo faktycznie niespotykana frekwencja w kraju i olbrzymia frekwencja w naszym mieście pokazały, że z coraz lepszym skutkiem budujemy prawdziwe społeczeństwo obywatelskie. Sposobów do zwiększenia frekwencji jest oczywiście wiele. My postanowiliśmy przystąpić do swoistej rywalizacji, którą zaproponował prezydent Warszawy, żeby w zamian za ten udział w święcie demokracji, dać też, w jakimś zakresie, święto dla tych, którzy poszli i oddali swój głos - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska

Co przygotowało miasto dla łodzian? W określone weekendy mieszkańcy będą mogli skorzystać z:

  • Bezpłatnej komunikacji miejskiej w mikołajkowy weekend (6-8.12.2019)
  • Wstępu do EC1 za złotówkę (31.01-02.02.2020)
  • Bezpłatnych lodowisk w weekend przed feriami zimowymi (10-12.01.2020)

Okazało się, że terminy, w których będzie można skorzystać z atrakcji, wybrały władze miasta. Wcześniej wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski, informował, że to łodzianie wybiorą weekendy, kiedy zostanie zrealizowana obietnica. Mieszkańcy mieli głosować na konkretne terminy poprzez internetową platformę Vox Populi.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców. (…) Raz jeszcze dziękuję wszystkim mieszkańcom Łodzi za ten faktycznie obywatelski zryw i za tą frekwencję. (…) Marzyliśmy, by to było 60 proc. Okazało się, że mamy 68,66 proc. To wspaniały wynik. Jest na czym budować społeczeństwo obywatelskie. Łodzianie jesteście wspaniali. Dziękuję Wam bardzo - dodała prezydent Zdanowska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy