45-letniego Rafała R. nie udało się ściągnąć na poprzednią rozprawę, ponieważ mężczyzna przebywał w Szwecji, miał się tam ukrywać. Wysłano za nim europejski nakaz zatrzymania. Niespodziewanie mężczyzna zjawił się na piątkowym (8 grudnia) terminie.
45-latkowi przysługuje prawo odmowy składania zeznań
Sędzia Krzysztof Szynk stwierdził, że ponieważ 45-latek ma status oskarżonego w innej sprawie (działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami), przysługuje mu prawo odmowy składania zeznań. Rafał R. z tego prawa skorzystał. Przyznał jedynie, że w Szwecji się nie ukrywał, lecz wyjechał tam w celach zarobkowych z żoną i córką.
Bojówka powstała w 2000 roku
Z ustaleń śledczych wynika, że bojówka o nazwie Destroyers Hooligans Widzew została założona w 2000 roku. Z grona około 100 osób, które pojawiły się na pierwszym spotkaniu, wyłoniono kierownictwo, w którym znaleźli się oskarżeni bracia. To oni decydowali, kiedy i z kim dojdzie do bójki. Gdy jeden z członków grupy zaczął współpracować z policją, został z niej wyrzucony, a jego zdjęcia z podpisem "pedofil" umieszczano w różnych częściach miasta.Zarzuty w sprawie postawiono także Arturowi C., który miał być członkiem bojówki i brać udział w bijatyce w Rutkach koło Jędrzejowa (województwo świętokrzyskie).
Mowy końcowe stron wyznaczono na połowę stycznia
Proces kibiców, z którego wyłączono postępowanie przeciwko braciom, był największym w Łodzi i prawdopodobnie w całej Polsce. Trwał siedem lat i zakończył się w marcu 2021 roku. Oskarżonych w nim było 61 osób.Nie było wśród nich Marcina i Tomasza Ł., gdyż bracia ukrywali się. Główni sprawcy zostali skazani na kary od roku i trzech miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery lata. W tym okresie nie mogli działać w jakichkolwiek formacjach kibicowskich.Mowy końcowe stron wyznaczono na 15 stycznia 2024 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.