Reklama

Reklama

Próchnika i Rewolucji 1905 r. zostaną zamknięte. Rusza kolejny etap przebudowy. Objazdy

Opublikowano: pon, 8 cze 2020 14:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. Zmieni się organizacja ruchu.

!reklama!

W lutym rozpoczęły się pierwsze prace przy przebudowie ciągu ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ulic Zachodniej do Kilińskiego. Pierwszy etap prac prowadzony był  na odcinku od Zachodniej do Piotrkowskiej. Zajęty został prawy pas jezdni, a ruch odbywa się lewym pasem. Następnie rozpoczęły się prace na odcinku od Wschodniej do Kilińskiego, a na początku marca prace na środkowym odcinku pomiędzy Piotrkowską, a Wschodnią.

- Zaczynamy kolejny etap przebudowy ulic, w ramach którego rozebrana zostanie cała istniejąca nawierzchnia. Położona zostanie nowa. Powstaną nowe chodniki. Jezdnia zostanie zwężona o dwa metry i będzie miała 6 metrów szerokości. Program rewitalizacji obszarowej realizowany w ZIM wśród głównych priorytetów zakłada poprawę jakości przestrzeni publicznej,  modernizację oświetlenia,  bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe chodniki,  zielone pasaże. Te wszystkie priorytety spełni przebudowa ciągu ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ulic Zachodniej do Kilińskiego - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Przebudowa ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. zakończy się po wakacjach. Szara betonowa przestrzeń drogi, ma się zmienić w zazielenioną drogę z energooszczędnymi latarniami. Latarnie wyposażone będą w czujniki zmierzchu, regulujące poziom światła, a w zieleńcach zamontowane będą czujniki wilgoci, uruchamiające nawadnianie zieleni.

- Nasadzone zostaną drzewa,  krzewy, byliny, a także trawy ozdobne. Dominować będą rośliny liściaste. Łącznie posadzimy 94 drzewa i blisko 650 krzewów - dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

- 15 czerwca zamykamy ulicę Próchnika (na odc. Zachodnia - Piotrkowska) oraz ulicę Rewolucji 1905 r. (na odc. Piotrkowska - Wschodnia, Wschodnia - Kilińskiego). W związku z zamknięciem ulic wprowadzamy komunikację zastępczą. Dozwolone będą wjazdy docelowe do posesji - dodaje Michał Gogolewski, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z zamknięciem ul. Próchnika

  • linie 86A i 86B - z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Próchnika - Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej stałą trasą.
  • linia 96C - z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Zachodnia - Legionów bez zmian, następnie ul. Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej stałą trasą.
  • Linie N4A i N4C - z  pętli Chocianowice IKEA do skrzyżowania Zachodnia – Próchnika bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej obecną trasą.
Zmiany obowiązują wyłącznie w podanym kierunku.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.