Reklama

Reklama

Protest Łódź. We wtorek demonstracja w obronie TVN-u

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Protest Łódź. We wtorek demonstracja w obronie TVN-u  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Protest Łódź. We wtorek 10 sierpnia planowane są protesty w całej Polsce, również w Łodzi w związku z planami wprowadzenia w życie ustawy „Lex TVN”.

Reklama

Protest Łódź. „Lex TVN” podstawą demonstracji

11 sierpnia w Sejmie odbędzie się debata dotycząca ustawy „Lex TVN”, o której bardzo wiele mówi się w ogólnopolskich mediach. Założeniem ustawy jest zmiana zapisu dotycząca udzielania koncesji na nadawanie mediom z zagranicznym kapitałem. W projekcie podkreślono, że „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przez wielu polityków ustawa nazywana jest „Lex TVN”, ponieważ - właściciel TVN 24 – koncern Discovery ma swoją główną siedzibę w Ameryce. Komitet Obrony Demokracji będzie manifestować w obronie wolności słowa.

!reklama!

- W trosce o przyszłość naszej Ojczyzny - stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska! – czytamy na stronie Komitetu Obrony Demokracji.

Protesty odbędą się na dzień przed pracami nad ustawą w Sejmie. W demonstracjach wezmą udział mieszkańcy ponad 70 miejscowości z całej Polski, m.in.: w Warszawie, Szczecinie, Opolu i Łodzi.

Gdzie odbędą się protesty w województwie łódzkim?

We wtorek, po godzinie 18:00 manifestacje odbędą się w kilku miejscowościach w regionie.

  • Łódź, start protestu na Pl. Wolności uczestnicy przejdą do pasażu Schillera. Swój udział w wydarzeniu na Facebook’u zadeklarowało ponad 120 osób.
  • Łowicz, ul. Stanisławskiego 28
  • Zgierz, plac Kilińskiego
  • Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 3
  • Piotrków Trybunalski, rynek Trybunalski
  • Tomaszów Mazowiecki, plac T. Kościuszki
W protestach na terenie całego kraju swój udział zadeklarowało około 2.500 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy