Reklama

Reklama

Przebudowa drogi krajowej w łódzkiem. Powstaną 3 ronda

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przebudowa drogi krajowej w łódzkiem. Powstaną 3 ronda - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od przyszłego roku znacznie poprawi się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 72 w województwie łódzkim.

Reklama


W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowy na rozbudowę dwóch skrzyżowań: w Balinie i Poddębicach. Powstaną tam łącznie trzy ronda. W przypadku Balina przebudowane zostanie skrzyżowanie z DW 473. Obecnie łączy się z drogą krajową po ostrym kątem na łuku drogi. Powoduje to liczne problemy z włączeniem się do ruchu (ograniczona widoczność i znaczna prędkość jadących drogą krajową) oraz niebezpieczne sytuacje. Po remoncie pojawi się tam rondo. Spowoduje to uspokojenie ruchu, aby bezpiecznie i komfortowo włączać się do ruchu z podporządkowanej drogi wojewódzkiej.

W Poddębicach rozbudowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową Borysew - Wartkowice. W tym przypadku w miejsce tradycyjnego skrzyżowania pojawią się dwa zespolone ronda. Rozwiązanie takie wymuszone zostało dotychczasowym kształtem skrzyżowania, gdzie wloty drogi powiatowej były przesunięte względem siebie o blisko 80 metrów. Po przebudowie poprawi się również bezpieczeństwo i wygoda niezmotoryzowanych. W obrębie skrzyżowania zbudowane zostaną chodniki, zatoczki autobusowe oraz perony dla podróżnych.

Obie inwestycje zrealizowane zostaną w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą jest firma Strabag. Rozbudowa ronda w Balinie będzie kosztowała nieco ponad 4,2 mln złotych, zaś w przypadku Poddębic blisko 5,8 mln. Termin wykonania prac w przypadku Balina to 31 lipca 2020 roku, zaś wPoddębicach to 30 września 2020 roku

Źródło:GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy