Reklama

Reklama

Przejście podziemne przy Zgierskiej wzbudza strach. Mieszkańcy wolą przebiec górą, przez ruchliwą ulicę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przejście podziemne przy Zgierskiej wzbudza strach. Mieszkańcy wolą przebiec górą, przez ruchliwą ulicę - Zdjęcie główne

Przejście podziemne przy Zgierskiej wzbudza strach. Mieszkańcy wolą przebiec górą, przez ruchliwą ulicę (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przejście podziemne przy zbiegu ulic Pasiecznej i Zgierskiej miało ułatwić mieszkańcom życie i bezpiecznie przeprowadzić ich na drugą stronę jezdni. Niestety przechodnie często rezygnują z niego ze względu na wandali i chuliganów, na których mogą się tam natknąć.

Reklama

Sam widok przejścia podziemnego wywołuje niepokój.

!reklama!

Kibicowskie napisy i wulgaryzmy, zniszczony sufit i brud – tak prezentuje się przejście, z którego korzystają mieszkańcy. Wszyscy zgonie twierdzą, że boją się nim przechodzić, zwłaszcza w nocy. Obawy są uzasadnione – wielokrotnie dochodziło tu do aktów wandalizmu. Niektórzy wspominają, że chuligani kradli torebki lub zastraszali.

Według komisarza Marcina Fiedukowicza z Komendy Miejskiej w Łodzi, policja nie miała do tej pory zgłoszeń, dotyczących niebezpiecznych incydentów w pobliżu przejścia.

- Oczywiście podejmiemy wszelkie działania, żeby sprawdzić sytuację w przejściu podziemnym przy ulicy Zgierskiej. Będziemy starali się zatrzymać osoby, które dewastują mienie – przekonuje kom. Marcin Fiedukowicz.

Za stan przejścia odpowiada miasto. Za jedną część – usunięcie śmieci i odmalowanie pomazanych ścian – odpowiedzialny jest Wydział Gospodarki Komunalnej, natomiast techniczne uszkodzenia obiektu naprawić powinien Zarząd Dróg i Transportu.

ZDiT przyznaje, że mieszkańcy zgłaszali wiele próśb względem poprawienia stanu przejścia.

- Mieszkańcy zgłaszali szereg potrzeb dotyczących tego przejścia. W tym roku udało się nam wykonać remont schodów, wymieniliśmy oświetlenie – przypomina Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Stan przejścia podziemnego oraz poziom jego bezpieczeństwa powinny zmienić się jak najszybciej. Zamiast zdecydować się na bezpieczniejsze, z punktu widzenia ruchu drogowego, rozwiązanie, mieszkańcy wybierają przejście ruchliwą ulicą, co niekiedy naraża ich na jeszcze większe niebezpieczeństwo. 

Źródło: TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy