Reklama

Reklama

Przeprowadzka na OFF Piotrkowska. Doki zmieniają miejsce! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już w 2023 roku ma ruszyć budowa ostatniej inwestycji w ramach OFF Piotrkowska Center. W związku z tym przestrzeń OFF Piotrkowska już się zmienia. Jeżeli do Doków chodziliście z zamkniętymi oczami, to możecie się zdziwić, bo znikają z obecnej lokalizacji. Nie przenoszą się daleko, jedynie w głąb podwórka. Udało nam się uchwycić przeprowadzę na zdjęciach.

Reklama

Nowa inwestycja w pierzei ulicy Piotrkowskiej

W lutym 2023 roku ma ruszyć budowa ostatniej inwestycji w ramach OFF Piotrkowska Center. Nowy budynek, który powstanie ma zamknąć otwartą przestrzeń OFF-u i uzupełnić pierzeję ulicy Piotrkowskiej. Wcześniejsze plany OPG Property Professionals mówiły o wybudowaniu obiektu biurowego, jednak uległy one zmianie i obecnie w planach jest budynek, który będzie łączył ze sobą wiele funkcji.

Nowa inwestycja będzie miała ponad 20 metrów wysokości. W środku znajdzie się pięć kondygnacji, na których pomieści handel, usługi i biura. Na pierwszych trzech kondygnacjach (-1, 0, 1) będą handel i usługi, na drugim piętrze będą usługi beauty i wellness, piętro trzecie zaplanowano na usługi medyczne, na czwartym będą biura, a na piątym restauracja. Na dachu budynku zaplanowano taras widokowy, który będzie służył jako miejsce spotkań z letnim kinem, klubem muzycznym i strefą relaksu. Na górę wjeżdżać będzie się windą z poziomu gruntu.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany na OFF Piotrkowska

Budowa gmachu Fern wymusi pewne zmiany na gastronomicznej mapie OFF Piotrkowska. Na nowe miejsce w głębi strefy przeniesiony zostanie kontenerowy gastrobar Doki. Z chwilą rozpoczęcia budowy zakończy działalność na OFF-ie azjatycki bar Good Morning Vietnam. Zmiany coraz bliżej, już niedługo będziemy mogli śledzić prace budowlane!

- Gastrobar Doki przeniesiemy w nowe miejsce w ciągu najbliższych kilku dni. Prace polegające na złożeniu konstrukcji będą trwać do 20 listopada, do tego czasu planujemy również uzyskać wszelkie pozwolenia. Będziemy potrzebować jeszcze chwili na prace we wnętrzu więc ponowne otwarcie w nowym miejscu planujemy na połowę grudnia - mówi właściciel Doków

Prace polegające na przenoszeniu doków w nowe miejsce wewnątrz podwórka OFF Piotrkowska realizuje firma Inrel. Dzięki tej przeprowadzce można zaobserwować wszelkie korzyści z konstrukcji kontenerowej, która jest zdecydowanie łatwiejsza do przeniesienia niż budynek wybudowany w tradycyjnej technologii. 

Fern ma zostać oddany do użytku pod koniec 2024 r.

Parking od ulicy Sienkiewicza 

Rozwój handlu w centrum miasta i ul. Piotrkowskiej nie byłby możliwy bez stworzenia miejsc parkingowych. Dlatego uzupełnieniem inwestycji będzie sześciokondygnacyjny parking, który powstanie na terenie OFFa od ulicy Sienkiewicza. Będą 222 miejsca parkingowe dla gości i najemców, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 25 dla rodzin z dziećmi, a także 10 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych. Również parking pełen będzie zieleni. Roślinność gęsto wypełni elewację od strony ulicy Sienkiewicza i rynku OFFa. To nie koniec, ponieważ dostępny publicznie będzie także zielony dach z instalacjami sportowo-rekreacyjnymi, stanowiąc jedyne takie miejsce w Łodzi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy