Reklama

Reklama

Przestrzeń pracy ma znaczenie. Trwa konkurs dla pracodawców, którzy to rozumieją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przestrzeń pracy ma znaczenie. Trwa konkurs dla pracodawców, którzy to rozumieją - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Okazuje się, że nie tylko dodatkowe benefity, ale coraz częściej sama przestrzeń pracy jest wskazywana przez pracowników jako ważny czynnik związania z danym pracodawcą. Ten trend jest szczególnie dostrzegalny w generacji Millenialsów, aż 78 proc. z nich komfort w miejscu pracy wskazuje jako decydujący w relacji z firmą. Takich biur poszukują organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019.  

Reklama

Przestrzeń ma znaczenie

Okazuje się, że nawet najbardziej wygodny, ergonomiczny fotel czy biurko dostosowane do potrzeb pracownika są już standardem, który raczej na nikim nie robi wielkiego wrażenia. W warunkach rynku pracownika firmy coraz częściej, obok atrakcyjnych benefitów, kuszą komfortowymi przestrzeniami do pracy. Kolory i struktura ścian, oświetlenie, design wyposażenia, ale coraz częściej także klimatyczny kącik kawowy w strefie relaksu, sala do rekreacji czy mini salon gier - mogą sprawiać, że aż nie chce się nam wychodzić z pracy.

Jak wynika z raportu firmy doradczej i inwestycyjnej CBRE,  aż 78 proc. Millenialsów, czyli osób z pokolenia urodzonego między 1982-2004 rokiem (istnieją drobne odchylenia w latach, zależnie od literatury), jakość miejsca pracy wskazuje jako istotny czynnik w wyborze pracodawcy.

Przewaga konkurencyjna

W dobie bardzo silnej konkurencji na rynku pracy, biuro dające komfort może okazać się bardzo skutecznym wabikiem. Coraz więcej firm rozumie ten trend i chcąc się wyróżnić, aranżuje taką przestrzeń, która pracownikom gwarantuje korzystne samopoczucie, redukuje stres, a przy tym zwiększa ich produktywność.

Takich biur, aranżowanych z myślą o zespołach wielopokoleniowych, szukają organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019. Zgłoszenia są zbierane do 26 lipca.

- Według raportu CBRE, 69% Millenialsów zamieniłoby inne benefity pozapłacowe na lepsze miejsce pracy. Ten wynik pokazuje, że przemyślanym designem i atmosferą panującą w biurze można bardzo skutecznie przyciągnąć talenty. Jednakże dostosowując przestrzeń, należy pamiętać o potrzebach wszystkich grup wiekowych, których w 2020 r. w jednej firmie mogą pracować aż 4. Dlatego postanowiliśmy wyróżniać i promować te organizacje, które idąc z duchem czasu, tworzą aranżacje, gdzie komfortowo czuje się każde z pokoleń – tłumaczy Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora Marketingu i Komunikacji CBRE

Szukają najlepszych

Do konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019 może się zgłosić każdy najemca oraz właściciel przestrzeni biurowej. To dobra okazja, by nie tylko pochwalić się przemyślaną i przyjazną dla ludzi aranżacją miejsca pracy, ale pokazać swoją firmę jako dobrego pracodawcę oraz partnera biznesowego.

Aby zgłosić firmę do udziału w konkursie, należy wykonać trzy proste kroki: uzupełnić krótki formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie www.officesuperstar.pl, następnie wybrać odpowiednie kategorie, a na koniec do każdej z nich wstawić cztery zdjęcia przestrzeni z krótkim opisem.

Biura można zgłaszać w aż 16 kategoriach, a każda firma może zgłosić swoje wnętrze do dwóch kategorii:

  • 6 branż: finansowa, SSC/BPO, technologiczna, kreatywna, logistyczna i magazynowa oraz doradztwo biznesowe i prawne;
  • 5 lokalizacji biura: Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań;
  • 5 rodzajów wnętrz: biuro coworkingowe, przestrzeń socjalna, sala konferencyjna, przestrzeń rekreacyjna, innowacje i technologie.

Prestiżowe wyróżnienie

Zgłoszone do konkursu propozycje ocenią eksperci w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą i design. W składzie jury zasiadają w tym roku: prof. Ewa Kuryłowicz - architekt, Bogna Kietlińska - socjolog, Beata Bochińska - ekspertka designu, a także Radosław Gajda z Natalią Szcześniak - autorzy vloga „Architecture is a good idea”.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy na początku października 2019 r. na uroczystej gali finałowej w Warszawie, gdzie laureaci otrzymają prestiżowe statuetki. Co istotne, wyróżnienie w ramach najlepszych projektów przysługuje także architektom i projektantom.

CBRE, światowy lider

CBRE jest największą na świecie firmą doradczą oraz inwestycyjną. Podmiot działa w sektorze nieruchomości komercyjnych Nie wliczając firm partnerskich i stowarzyszonych, CBRE zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Firma świadczy usługi w zakresie obsługi inwestorów, właścicieli i najemców nieruchomości na całym świecie, w około 450 biurach.

Domeną CBRE jest szeroki zakres usług zintegrowanych, w tym: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami i projektami, administracji firm, bankowości hipotecznej, wycen, usług deweloperskich, usług związanych z zarządzaniem inwestycjami, a także usług konsultingowych i analitycznych.

Źródło: Mat. organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy