reklama
reklama

Przyciemnione światło, wyłączona muzyka i ekrany. Auchan wprowadza „godziny ciszy”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przyciemnione światło, wyłączona muzyka i ekrany. Auchan wprowadza „godziny ciszy” - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W jeden dzień tygodnia, o wybranych porach, w sklepach przyciemnia się światło, zaś muzyka i ekrany zostają zupełnie wyłączone. Nie są też nadawane żadne komunikaty. Pilotażowy projekt przeprowadzono w hipermarkecie Auchan Częstochowa Północ. Stopniowo będzie realizowany przez tę sieć na terenie całej Polski. Wcale nie chodzi o oszczędność energii.
reklama

Celem takich działań sieci handlowej nie jest wbrew pozorom ochrona środowiska naturalnego, lecz umożliwienie komfortowych warunków zakupów dla osób ze spektrum zaburzeń autyzmu. Specjalnie dla tej grupy klientów uruchamia się również dodatkową, uprzywilejowaną kasę. Jest to oddolna inicjatywa Stowarzyszenia „Daj mi czas” we współpracy z Auchan.

„Godziny ciszy” w całej Polsce

Rozwiązanie wprowadzono na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w markecie Auchan Częstochowa Północ. Projekt wdrożyły już także sklepy w Gdańsku, Wrocławiu, Radomiu, Rzeszowie i Kielcach. Z czasem „Godzin ciszy” można się spodziewać w każdym markecie tej firmy. Sieć informuje, że inicjatywa spotyka się ze zrozumieniem i uznaniem ze strony klientów.

Współpraca z sektorem pozarządowym

Jak wyjaśnia Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan, sieć nie zobowiązuje poszczególnych sklepów konkretnym terminem wprowadzenia programu. Pory „Godzin ciszy” ustali indywidualnie dyrektor każdego sklepu. Chodzi o to, by dać menadżerom czas na kompleksowe wprowadzenie tego rozwiązania w podległych im placówkach. Aby było to możliwe, dyrektor danego sklepu najpierw nawiąże relację z organizacją pozarządową na swoim terenie, której działalność obejmuje osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu.

Świadomość społeczna

Dotąd nie ma precyzyjnych danych odnośnie liczby osób dotkniętych autyzmem w Polsce. Jak ocenia Fundacja SYNAPSIS, w naszym kraju takich osób może być przynajmniej 30 tysięcy, a nawet więcej. Autyzm można diagnozować już u niemowląt, nastolatków, ale również u osób dorosłych. Choroba najczęściej objawia się w postaci zaburzeń relacji, kontaktów społecznych i koncentracji. Należy jednak pamiętać, że spektrum zaburzeń autystycznych może mieć bardzo różny charakter i stopień nasilenia.

Źródło: Buissnes Insider / Wirtualne Media / Synapsis

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama