Reklama

Reklama

Przyjęto uchwałę w sprawie nowego sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci. I to mimo wielu głosów sprzeciwu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stało się. Rada Miejska w Łodzi podjęła decyzję ws. opłat za wywóz śmieci i systemu ich naliczania. Według najnowszego pomysłu, kwoty mają być uzależnione od tego, ile wody zużyjemy. Pojawiło się jednak sporo głosów sprzeciwu. 

Reklama

Chociaż decyzja miała zapaść w środę, a sama dyskusja trwa od wielu tygodni, to dopiero w czwartek łódzcy radni podjęli decyzję o zmianie systemu naliczania opłat za wywóz śmieci w Łodzi.

!reklama!

Przypomnijmy, że od stycznia 2021 roku ma się zmienić sposób naliczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Jej wysokość będzie uzależniona od ilości zużytej wody, a nie jak dotychczas - od liczby osób w gospodarstwie domowym.

Zgodnie z nowym projektem stawka za śmieci będzie wynosić 9,60 zł za śmieci za każdy metr sześcienny wody, Według danych ZWiK średnio miesięcznie 1 osoba zużywa ok. 3 m sześć. wody. Średnie miesięczne zużycie zostało policzone z uwzględnieniem tylko 6 zimowych miesięcy tj. październik - marzec, a więc kiedy nie podlewa się ogrodów/trawników. Taki sposób naliczania będzie obowiązywać w nieruchomościach zamieszkałych.

Wokół nowej, na pierwszy rzut oka sensownej ustawy, pojawiło się jednak sporo wątpliwości. 

Przykładowo Michał Owczarski z Fundacji Życie przekonywał, że nowy sposób naliczania opłaty najbardziej dotknie rodziny wielodzietne, które będą musiały zapłacić więcej za rachunki. 

Swoje uwagi zgłosiła także Monika Stawicka z Forum Zarządców Nieruchomości Spółdzielczych, która podkreśliła, że w ostatnich miesiącach zaobserwowano wyższe zużycie wody z powodu pandemii. 

- To przełoży się na wyższe opłaty za śmieci, czy to jest naprawdę dobry moment na wprowadzenie nowego systemu? - pytała Stawicka.

Łódzcy radni ostro debatowali nad problemem podczas czwartkowej sesji. 

Ostatecznie głosami radnych KO-SLD uchwałę przyjęto. Warto dodać, że sprzeciwili się temu Miejska Rada Seniorów i przedstawicielka spółdzielców. 

źródło: Radio Łódź, TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy