Reklama

Reklama

Pseudokibice przygotowywali porwanie dla okupu. Zostali zatrzymani przez łódzką policję! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pseudokibice przygotowywali porwanie dla okupu. Zostali zatrzymani przez łódzką policję! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Pseudokibice przygotowywali porwanie dla okupu. Zostali zatrzymani przez łódzką policję (fot. Policja Łódzka)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci z komendy wojewódzkiej policji przy wsparciu funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego w Łodzi zatrzymali kilku mężczyzn związanych ściśle ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Większość z nich ma za sobą przeszłość kryminalną.

Reklama

Zatrzymanie miało związek z pozyskanymi przez funkcjonariuszy informacjami o przygotowaniach do uprowadzenia osoby w celu wymuszenia okupu. Jeden z zatrzymanych ukrywał się jako poszukiwany dwoma listami gończymi do innych spraw. Dwóch po przedstawieniu zarzutów zostało tymczasowo aresztowanych.

!reklama!

8 maja 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, wsparci przez  funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego, przeprowadzili jednocześnie w kilku miejscach działania prowadzące do eliminacji zagrożenia związanego z przygotowywaniem uprowadzenia dla okupu. 

Kryminalni podczas wykonywanych przez siebie czynności uzyskali informację wskazującą na przestępczy proceder poprzedzający wprost etap  porwania człowieka w celu wymuszenia okupu. 

Priorytetem w tym momencie było niedopuszczenie do zdarzenia, które mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu ofiary. Niemalże w tym samym czasie, wczesnym rankiem, policjanci dotarli do 4 wytypowanych wcześniej mieszkań. Cała akcja była poprzedzona dokładnym rozpoznaniem i przygotowaniem. Zatrzymanych zostało kilku totalnie zaskoczonych takim obrotem sprawy mężczyzn. 

Wiąże ich m.in. przynależność do  grupy  pseudokibiców jednego z łódzkich klubów i wcześniejsze konflikty z prawem.  

U zatrzymanego w łódzkiej dzielnicy Górna 39-latka funkcjonariusze zabezpieczyli dowody potwierdzające wcześniejsze ustalenia kryminalnych co do przygotowania uprowadzenia a dodatkowo ponad 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Kolejny do aresztu trafił ukrywający się na Widzewie 30-latek poszukiwany dwoma listami gończymi. Podczas przeszukań ujawniono także skradzione w lutym tablice rejestracyjne oraz różne niebezpieczne narzędzia.  

Przesłuchano również 46-latka latka odbywającego aktualnie karę pozbawienia wolności do innej sprawy  co jak widać nie przeszkadzało mu brać udział w przygotowaniach uprowadzenia. To właśnie wobec 46-latka i jego 39-letniego wspólnika, po przedstawieniu przez prokuratora zarzutów, sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 2 miesiące. 

Starszy będzie odpowiadał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu w związku z tym podwyższony wymiar kary do 4 lat i 6 miesięcy. Młodszy dodatkowo usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy