Reklama

Reklama

Rada Lekarska w Łodzi protestuje przeciwko wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczącej szczepień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rada Lekarska w Łodzi protestuje przeciwko wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczącej szczepień - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pandemia z jaką mamy do czynienia obecnie jest najlepszym dowodem na ogrom niebezpieczeństw wynikających z braku szczepień - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie kampanii wyborczej jest przykładem skrajnej nieodpowiedzialności. Jej efektem może być dramatyczne zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli - piszą lekarze.

!reklama!

Wypowiedź pana Andrzeja Dudy w toku kampanii prezydenckiej, jaką wygłosił w dniu 6 lipca 2020 roku w czasie, gdy cały świat obawia się kolejnej fali pandemii, to przykład braku odpowiedzialności i nie liczenia się z wiedzą opartą na rzetelnych badaniach naukowych, a stawianie własnej osoby jako Prezydenta, który propaguje unikania szczepień to promowanie w społeczeństwie postaw antyzdrowotnych i skrajnie nieodpowiedzialnych. To zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego, to ryzykowanie zdrowiem publicznym dla wątpliwych korzyści politycznych.

Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi oczekuje od Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitanego stanowczego głosu w sprawie konieczności wykonywania szczepień profilaktycznych, w szczególności mogących wygasić propagacje pandemii SARS CoV-2. Zaś od Prezydenta Andrzej Dudy natychmiastowego sprostowania niefortunnej wypowiedzi.

Apelujemy do wszystkich lekarzy oraz pozostałych środowisk medycznych, w szczególności do pielęgniarek i ratowników, o nieustające szerzenie wiedzy na temat konieczności wykonywania szczepień profilaktycznych - podkreśliła Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy