Reklama

Radny PiS wygrywa w konkursie na łódzkiego kuratora oświaty. Choć niejednogłośnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radny PiS wygrywa w konkursie na łódzkiego kuratora oświaty. Choć niejednogłośnie - Zdjęcie główne

Radny PiS wygrywa w konkursie na łódzkiego kuratora oświaty. Choć niejednogłośnie TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prawdopodobnie nowym szefem łódzkiej oświaty zostanie radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości z Pabianic. Prawdopodobnie, bo na kandydaturę wyłonioną w konkursie na kuratora, zgodę wyrazić musi obecny Minister Edukacji Narodowej, Przemysław Czarnek.

Waldemar Flajszer, bo to właśnie o nim mowa, jest nie tylko działaczem Prawa i Sprawiedliwości, ale również dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach. Wcześniej jako nauczyciel historii pracował w gimnazjum i liceum.

!reklama!

Flajszer nie został wybrany jednogłośnie. Wygrał jednak z pozostałymi pięcioma kandydatami na to stanowisko. Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli ministerstwa, wojewody i związków zawodowych: NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych.

Obowiązkiem wojewódzkiego kuratora oświaty jest wysłannictwo MEN w terenie. To znaczy m.in. interwencje w szkołach w razie problemów oraz kontrolowanie szkół i przedszkoli, Kurator organizuje też olimpiady i konkursy. Od 2016 r. rola kuratorów jest większa. Mają oni teraz np. większy wpływ na wybór dyrektorów szkół.

- Przed łódzkim kuratorem oświaty dużo wyzwań, bo oprócz normalnego trybu, są wyzwania związane z walką z epidemią - podkreśla Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego, w rozmowie z TVP 3 Łódź. 

Waldemar Flajszer zastąpi na tym stanowisku odwołanego wcześniej Grzegorza Wierzchowskiego, o którym stało się głośno za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi m.in. o „wirusie LGBT”.

– Jest to wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości. (…) - mówił jeszcze w sierpniu były już Łódzki Kurator Oświaty, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam.

źródło: TVP 3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy