Reklama

Reklama

Rady seniorów ważne dla regionu łódzkiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 29 sty 2020 12:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - Seniorzy to grupa społeczna, która bardzo pozytywnie oddziałuje na swoje otoczenie i powinna współuczestniczyć w kształtowaniu życia lokalnych społeczności – mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego na konferencji poświęconej tworzeniu Rad Seniorów przy samorządach w regionie łódzkim.

!reklama!Spotkanie nt.: „Rady Seniorów jako element wzmocnienia dialogu z lokalnym samorządem” odbyło się 27 stycznia br., w Łódzkim Domu Kultury. W konferencji zorganizowanej przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, uczestniczył Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba, Lidia Ułanowska, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Rady Seniorów aktywizują osoby starsze

–  Rady Seniorów są niezwykle ważne. Po pierwsze aktywizują osoby starsze, a po drugie sprawiają, że głos seniorów jest lepiej słyszalny. Bezcenne jest także samo doświadczenie życiowe, bo pozwala we właściwy sposób zmieniać otaczającą nas rzeczywistośćpodkreślał podczas konferencji w Łódzkim Domu Kultury wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Polecamy: Największy i najnowocześniejszy zespół poradni, jakiego w Łodzi jeszcze nie było: 16 poradni specjalistycznych [WIDEO | ZDJĘCIA ]
W pierwszej części konferencji rozmawiano o roli rad seniorów w budowaniu aktywności obywatelskiej. Drugą część spotkania wypełniła dyskusja przedstawicieli administracji publicznej i świata nauki na temat potrzeb i oczekiwań seniorów wobec władz samorządowych.

Region łódzki potrzebuje aktywnych seniorów

W województwie łódzkim działa obecnie szesnaście rad seniorów. Miejska Rada Seniorów w Łodzi została powołana 26 października 2011 r. Rada liczy 15 członków i jest ciałem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym dla władz Miasta Łodzi. Przedmiotem zainteresowania Miejskiej Rady Seniorów w Łodzi są wszystkie sfery obecności osób starszych w mieście, jak np.: wspieranie aktywności osób starszych, mieszkalnictwo dla seniorów, czy wsparcie i upowszechnianie różnorodnych form wypoczynku, aktywności ruchowej, dostępu seniorów do edukacji i kultury.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi / uml.lodz.pl 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.