Reklama

Reklama

Ranking osiedli wg Czytelników TuŁódź. Wiemy, które zdobyły najwięcej głosów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Ranking osiedli wg Czytelników TuŁódź. Wiemy, które zdobyły najwięcej głosów - Zdjęcie główne

W której części Łodzi żyje się najlepiej? Na pytanie odpowiedzieli Czytelnicy TuŁódź | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na portalu TuŁódź poinformowaliśmy o wynikach nowego raportu Otodom. Tym razem, eksperci serwisu postanowili sprawdzić poziom zadowolenia mieszkańców biorąc pod uwagę całe miasto oraz najbliższą okolicę. Pod artykułem pojawiła się lawina komentarzy mieszkańców Łodzi zachwalających atuty swoich osiedli. Sprawdźcie, które części miasta zebrały najwięcej pochwał.

Reklama

Otodom sprawdził, czy mieszkańcom żyje się dobrze w ich miastach i najbliższej okolicy

Specjaliści Otodom sprawdzali, jak mieszkańcy czują się w swoich miejscowościach, a jak w najbliższej okolicy. Pod lupę wzięto 12 największych polskich miast (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Bydgoszcz, Białystok, Katowice, Lublin). 

Z opublikowanych wyników można stwierdzić, że większość łodzian czuje się dobrze w swoim mieście (zadowolenie zadeklarowało 54 % respondentów). 23 % badanych nie jest zadowolonych z mieszkania w Łodzi, a pozostała część pytanych nie udzieliła odpowiedzi na to pytanie.

Jak mieszkańcy poszczególnych osiedli ocenili  życie w Łodzi? Zdecydowanie najwyższy wynik zanotowano na Retkini (70% jest zadowolonych), a najniższe na terenie Bałut (47%) i Radogoszcza (45%). Więcej, bo 61 % pytanych, czuje się szczęśliwych w swojej dzielnicy. We wszystkich częściach miasta poza Chojnami badani wyżej oceniają szczęście w okolicy niż w całym mieście

Najwyższy odsetek osób szczęśliwych we własnej okolicy zanotowano na Retkini (73%). Jej mieszkańcy jako pozytywne aspekty okolicy najliczniej wybierają komunikację miejską i dojazd (50%), chwalą walory środowiska naturalnego (30%). Na tle wszystkich osiedli najniższy odsetek badanych jest zadowolonych z mieszkania na Radogoszczu (54%). Niewiele lepiej najbliższą okolicę oceniają mieszkańcy Teofilowa (55%) i Bałut (57%). Uzyskane wyniki w pozostałych dzielnicach oscylują powyżej 60%.

Najlepsze osiedle w Łodzi? Tak głosowali Czytelnicy TuŁódź 

Pod materiałem z wynikami raportu portalu Otodom pojawiło się kilkaset komentarzy, których autorami byli mieszkańcy poszczególnych dzielnic Łodzi. Wielu z nich zachwalało konkretne aspekty życia w swojej okolicy. Postanowiliśmy zliczyć pozytywne komentarze i reakcje poparcia pozostawione przez Czytelników do godz. 16:30 w środę 31 sierpnia. Wiemy już, w jakich częściach miasta łodzianom żyje się najlepiej. 

Znaczną przewagą głosów osiedle Retkinia uplasowało się na pierwszym miejscu. Drugą lokatę zajął Widzew (duża część komentarzy pochodziła od mieszkańców osiedla Widzew Wschód), a ostatnie miejsce „na pudle” zdobyły Bałuty (wiele pozytywnych opinii  dotyczyło Starych Bałut). Niewiele mniejszą liczbę głosów zdobyło osiedle Teofilów. Piąte miejsce w głosowaniu Czytelników zajął Radogoszcz (łącznie Wschód i Zachód). 

Głosy czytelników TuŁódź :

  • Retkinia – 180 
  • Widzew – 106 
  • Bałuty – 77
  • Teofilów – 71
  • Radogoszcz – 64 
Na pozostałe łódzkie osiedla oddano znacznie mniej głosów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy