Reklama

Reklama

Ranking Perspektywy 2022. I LO w Łodzi wraca na szczyt. Najlepsze polskie technikum jest w Łódzkiem!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Ranking Perspektywy 2022. I LO w Łodzi wraca na szczyt. Najlepsze polskie technikum jest w Łódzkiem!  - Zdjęcie główne

Jak w rankingu Perspektyw wypadły licea i technika w Łódzkiem? | foto UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Poznaliśmy doroczne rankingi liceów i techników przygotowywane przez portal edukacyjny Perspektywy. W zestawieniu doceniono kilka szkół z Łodzi i województwa. Szczególne powody do dumy może mieć jedno z techników w regionie, które wskazano jako najlepsze w Polsce.

Reklama

Ranking liceów w Łódzkiem. I LO w Łodzi znów najlepsze  

Jak co roku z początkiem stycznia portal edukacyjny Perspektywy opracowuje ranking szkół średnich w Polsce. Licea ogólnokształcące podlegają trzyskładnikowej ocenie. Pod uwagę brane są wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych (30%). W przypadku techników są to cztery kryteria obejmujące dodatkowo ocenę z egzaminu zawodowego. 

Stosując powyższe kryteria za najlepsze liceum ogólnokształcące w Łódzkiem uznano I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Na odzyskanie pozycji rankingowego lidera szkoła czekała od 2017 roku. W poprzednich latach pierwsze miejsce zajmowało Publiczne LO Politechniki Łódzkiej, które w tym roku zajęło trzecie miejsce. Na pozycji drugiej uplasowało się Publiczne LO UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. 

Najlepsze liceum z regionu łódzkiego zajęło 20. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu. Dwie kolejno najwyżej ocenione szkoły z województwa zajęły 24. I 30 miejsce w Polsce. Najlepszym liceum w kraju okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Uniwersyteckie LO  w Toruniu, a trzecie  XIII LO  w Szczecinie. 

W pierwszej setce najlepszych liceów w Polsce znalazły się także inne licea z Łódzkiego: na 51. miejscu Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach, na 77. XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi i na 79 XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi.

Technikum z woj. łódzkiego najlepsze w Polsce 

Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie było lepsze od 1164 innych szkół zawodowych i w ogólnopolskim rankingu uplasowało się na pierwszym miejscu. Miejsce drugie zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, a trzecie Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku. 

Na miejscu 72. w krajowym rankingu znalazło się Technikum nr 2 (ZSEiU) w Łodzi. Na miejscu 84. znalazło się Technikum im. W. Szymborskiej (ZS nr 3) w Skierniewicach, na 88 Technikum (ZSP im. St. Staszica) w Wieruszowie i na 94. Technikum nr 4 (ZSP nr 4 im. Wł. Grabskiego) w Łowiczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy