Reklama

Reklama

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli rusza 1 kwietnia. Sprawdź szczegóły i nową punktację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli rusza 1 kwietnia. Sprawdź szczegóły i nową punktację  - Zdjęcie główne

Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli w Łodzi. Nabór rusza od 1 kwietnia | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W trakcie konferencji prasowej łódzkiego magistratu urzędnicy przedstawili tegoroczne zasady obowiązujące w procesie rekrutacji do miejskich przedszkoli. Elektroniczny nabór potrwa od 1 do 15 kwietnia i będą w nim obowiązywać nowe kryteria.

Reklama

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi. Elektroniczny nabór rusza 1 kwietnia 

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli rozpocznie się 1 kwietnia 2022 roku. Na kilka dni przed jej startem Urząd Miasta Łodzi zwołał konferencje, w trakcie której dokładnie omówiono szczegóły naboru.

Tegoroczna rekrutacja do miejskich przedszkoli odbędzie się w formie elektronicznej i potrwa od 1 do 15 kwietnia. Nabór dotyczy roczników 2016-2019. 

- Rekrutacja będzie odbywać się elektronicznie. Rodzice wchodzą na stronę internetową – pobierają wniosek, który trzeba wypełnić a następnie odesłać w formie skanu lub zdjęcia. Tak samo zdjęcie będzie dołączone elektronicznie, także nie ma potrzeby wybierać się do danej placówki – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. 

Spośród dostępnych placówek rodzice będą wybierali trzy przedszkola uszeregowane preferencyjnie, do których chcą posłać swojego malucha.

- Oczywiście podkreślę to, o co pytają wszyscy rodzice. Miejsc dla dzieci wystarczy. W roku szkolnym 2022/2023 w tej rekrutacji mamy ponad 4200 miejsc – zapewniała wiceprezydent. 

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 20 maja. Informacje o wynikach pojawią się na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Nowe zasady przyznawania punktów w rekrutacji do przedszkoli

W trakcie konferencji przypomniano o zmianie gminnych kryteriów rekrutacji. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę tzw. kryteria miejskie. 

Najważniejszą z nowo wprowadzonych zasad jest bonus w wysokości 32 punktów dla rodziców rozliczających podatki w Łodzi. Fakt ten można potwierdzić przy pomocy skanu pierwszej strony PIT-u lub oświadczenia, w którym poinformują o aktywnym numerze Karty Łodzianina. 

Punktacja miejska:

• 64 punkty – rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację w placówce pierwszego wyboru, 

• 32 punkty – co najmniej jedno z rodziców rozliczyło podatek dochodowy od osób fizycznych za miniony rok w Łodzi,

• 16 punktów – dziecko poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym lub dziecko, u którego badania kwalifikacyjne dają podstawy do odroczenia terminu szczepienia,

• 8 punktów – dziecko rodziców pracujących lub studiujących stacjonarnie; rodzic samotnie wychowujący,

• 4 punkty – dziecko uczęszczające do żłobka w roku rekrutacji,

• 2 punkty – dziecko wskazane przez pracownika socjalnego zagrożone objęciem pieczą zastępczą.

Magistrat poinformował, że dzieci obywateli Ukrainy, które mają zacząć chodzić do przedszkola od września, biorą udział w rekrutacji na tych samych zasadach co dzieci mieszkańców Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy