Reklama

Reklama

Rekrutacja do miejskich przedszkoli 2021 w Łodzi. Po raz pierwszy premiowane będą szczepienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekrutacja do miejskich przedszkoli 2021 w Łodzi. Po raz pierwszy premiowane będą szczepienia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi jest 146 miejskich przedszkoli. Znajduje się w nich w sumie 18 tys. 14 miejsc. Jednak pierwszeństwo mają te dzieci, które będą kontynuowały wychowanie przedszkolne. Dla nowo przyjętych maluchów przygotowano 5 tys. 259 miejsc. Po raz pierwszy będą premiowane dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia.

Reklama

1 kwietnia 2021 rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli w Łodzi

1 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli. O godz. 8 uruchomiona zostanie strona internetowa lodz.formico.pl gdzie rodzice kandydatów muszą się zalogować i wskazać trzy placówki według preferencji, zaczynając od najważniejszej.

!reklama!

Z uwagi na pandemię koronawirusa rekrutacja odbywa się tylko elektronicznie, zatem wypełniony w systemie wniosek o przyjęcie dziecka należy wydrukować, podpisać (konieczne są podpisy obojga rodziców), a następnie wraz niezbędnymi dokumentami potWwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych zeskanować lub zrobić zdjęcie i dołączyć w systemie w formie załączników. Dokumenty będą widoczne przez trzy wskazane przedszkola, natomiast w systemie zatwierdza je tylko placówka pierwszego wyboru.

W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2015 - 2018, zameldowane na terenie Łodzi. Rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym są przedszkolakami a chcą od września zmienić placówkę - biorą udział w rekrutacji podstawowej, razem z dziećmi zgłoszonymi po raz pierwszy.

Polecamy: Ratownicy medyczni z Łodzi alarmują: "Na Covid-19 chorują coraz młodsze osoby, w tym dzieci"

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi - kryteria

O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń a kryteria. W rekrutacji podstawowej to wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, jednego lub obojga rodziców, samotne rodzicielstwo oraz wychowywanie kandydata w pieczy zastępczej.

Rekrutacja podstawowa zakończy się 16 kwietnia o godz. 15:00, lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie znana 7 maja.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca rozpocznie się 2 sierpnia. W przypadku równej liczby punktów u 2 i więcej dzieci ubiegających się o miejsce w tej samej placówce decydować będą kryteria gminne.

Po raz pierwszy będą premiowane dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia tj. odra, świnka, różyczka, błonica, tężec, krztusiec itp.- za to będzie przyznawane aż 20 pkt. Najwyżej punktowane - 32 pkt. - jest posiadanie przez kandydata rodzeństwa w przedszkolu o przyjęcie do którego się ubiega, a trzecie w kolejności gminne kryterium to oboje rodzice pracujący lub studiujący w trybie dziennym oraz samotne rodzicielstwo - 16 pkt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy