Reklama

Reklama

Rekrutacja do miejskich żłobków 2021 w Łodzi. Na najmłodszych czeka ponad 1000 miejsc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rekrutacja do miejskich żłobków 2021 w Łodzi. Na najmłodszych czeka ponad 1000 miejsc - Zdjęcie główne

Rekrutacja do miejskich żłobków 2021 w Łodzi. Na najmłodszych czeka ponad 1000 miejsc (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 6 kwietnia rozpocznie się nabór dzieci do wszystkich 32 miejskich żłobków w Łodzi. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, zmianie ulegnie sposób dostarczania niezbędnych dokumentów. Będzie je można składać do urn wystawionych przed każdą z placówek. 

Reklama

Rekrutacja do miejskich żłobków. Rodzice mogą zgłaszać swoje pociechy do 30 kwietnia

Urny będą wystawiane od 6 do 30 kwietnia, w godz. od 8 do 15. Nabór dotyczy maluchów, których rodzice starają się o przyjęcie dziecka do żłobka od września 2021 r.

Kartę  zgłoszenia można złożyć do maksymalnie 3 placówek. 

!reklama!

Miejski Zespół Żłobków, który zarządza 32 placówkami w Łodzi szacuje, że od września będzie miał do dyspozycji około 1200 wolnych miejsc.  Przypomnijmy, że wszystkie placówki dysponują w sumie ok. 3000 miejsc. Obecnie zaś z placówek korzysta nieco ponad 2500 dzieci. 

Należy pamiętać, że w żłobkach – chociażby ze względu na choroby maluchów - jest duża rotacja. Przykładowo w styczniu i lutym z placówek wypisano ok. 100 dzieci. Na ich miejsce zostały przyjęte kolejne maluchy. 

Polecamy: Rekrutacja do miejskich przedszkoli 2021 w Łodzi. Po raz pierwszy premiowane będą szczepienia

Nabór do miejskich żłobków w Łodzi - harmonogram

6 .04 – 30.04 2021 r. - przyjmowanie „Kart zgłoszenia dziecka do żłobka”. Karty będzie można składać do wystawionej urny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Wymagane dokumenty do wglądu określone w Karcie zgłoszenia będą przez Państwa przedkładane przy zawieraniu umowy o świadczenie usług.

14.05 – 28.05.2021 r. - prace zespołu do spraw naboru, weryfikacja list dzieci we wszystkich placówkach Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi.

1.06 – 11.06.2021 r. - informacja o wynikach naboru - rodzic/opiekun zgłasza się telefonicznie do kierownika żłobka. Niezgłoszenie się po wyniki naboru w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danym żłobku.

14.06 – VII/ VIII 2021 r. - zawarcie umowy z rodzicami w terminie ustalonym przez kierownika żłobka. Przy zawieraniu umowy rodzic/opiekun przedkłada do wglądu dokumenty określone w „Karcie zgłoszenia dziecka do żłobka”. W przypadku nieokazania wymaganych dokumentów wskazanych w „Karcie zgłoszenia dziecka do żłobka”, umowa nie będzie zawarta. Niepodpisanie umowy we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danym żłobku.

Polecamy: Nowy Pasaż Róży już zachwyca. Zobacz zdjęcia [galeria]

Rekrutacja do miejskich żłobków w Łodzi - kryteria

Pierwszeństwo przy przyjęciu do żłobka mają dzieci, wg kolejności:

  • rodziców(rodzica)/opiekunów(opiekuna) posiadających „Łódzką Kartę Dużej Rodziny” w przypadku, gdy pracują lub uczą się,
  • matek lub ojców pracujących lub/i uczących się w trybie dziennym, samotnie wychowujących dzieci z uwzględnieniem „Kart zgłoszenia dziecka do żłobka” będących na liście rezerwowej na dzień rozpoczęcia naboru.
  • Rodzic samotnie wychowujący dziecko to rodzic będący panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem, albo rodzic, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzic pozostający w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności,
  • rodziców/opiekunów pracujących lub/i uczących się w trybie dziennym z uwzględnieniem „Kart zgłoszenia dziecka do żłobka” będących na liście rezerwowej na dzień rozpoczęcia naboru,
  • matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź niezdolność do samodzielnej egzystencji z uwzględnieniem „Kart zgłoszenia dziecka do żłobka” będących na liście rezerwowej na dzień rozpoczęcia naboru.
Niezbędne dokumenty: kartę zgłoszenia dziecka do żłobka, kartę informacyjną oraz umowę o świadczenie usług, można znaleźć na stronie https://mzz.lodz.pl/zlobki/nabor-do-zlobkow

Przypominamy, że dzieci obecnie korzystające z placówek i pozostające w żłobku na następny rok nie biorą udziału w naborze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy