Reklama

Reklama

Rekrutacja na łódzkie uczelnie. W niektórych przypadkach to już ostatni dzwonek!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Rekrutacja na łódzkie uczelnie. W niektórych przypadkach to już ostatni dzwonek!  - Zdjęcie główne

Trwa rekrutacja do łódzkich uczelni. Sprawdź terminy | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Choć emocje związane z maturami ledwo opadły, w niektórych przypadkach przyszli studenci już teraz muszą decydować się na wybór swojej ścieżki edukacji. Dla jednej z łódzkich uczelni termin rekrutacji upływa wraz z końcówką maja. Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem.

Reklama

Aplikuj na łódzkie uczelnie. Bądź czujny, nie przegap terminów rekrutacji

Mimo że wspomnienia związane z egzaminami maturalnymi dla wielu zdających wciąż są żywe, łódzkie uczelnie nie zwalniają tempa. Większość szkół wyższych przygotowała i już opublikowała ofertę kierunków na rok akademicki 2022/2023. 

Najbardziej spieszyć muszą się osoby wybierające kierunki i specjalności na łódzkich uczelniach artystycznych. Minął już termin rekrutacji na studia I stopnia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (swoje zgłoszenia można było składać do 23 maja 2022 roku). Szansę wciąż mają kandydaci zainteresowani rekrutacją na studia magisterskie – ten etap rekrutacji zakończy się 9 czerwca. 

Ostatnie chwile na podjęcie decyzji mają osoby chętne powiększyć grono studentek i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. System rekrutacyjny dla kandydatów na studia stacjonarne trwa od 1 do 31 maja, a więc to naprawdę ostatnia szansa na złożenie dokumentów. Wczesny termin rekrutacji determinują rozpoczynające się w czerwcu egzaminy wstępne. 

Politechnika Łódzka oficjalnie rozpocznie elektroniczną rekrutację 15 czerwca. Władze uczelni poinformowały o wyznaczeniu 5390 miejsc dla studentów z Polski oraz 760 dla cudzoziemców. 

Elektroniczną rejestrację na studia rozpoczął Uniwersytet Łódzki. Do 7 lipca kandydaci mogą wyrazić chęć studiowania na wybranych przez siebie kierunkach. Część wydziałów UŁ udostępniła także liczbę wolnych miejsc na określone studia i sposób przeliczania punktów, branych pod uwagę podczas rekrutacji. Na stronach internetowych pojawiły się także uaktualnione listy kierunków wraz z ich opisami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy